Повдигане на Pajero 3

djipa
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 10 яну 2012 21:44

Повдигане на Pajero 3

Непрочетено мнение от djipa » 12 фев 2015 22:24

Момчета,дайте някаква информация или съвет как може да стане.Познавате ли някой който го е правил?За сега нека изключим варианта с нови пружини и амове ,дайте друга идея! Естествено знам кое е най-доброто,имам мерак за окачване от Old Man Emu но за сега си остава на заден план :bored:
А дали само едни подложки ще ми свършат работа? :oops: И дали няма да се промени много динамиката и артикулацията,вие как мислите?
Трябват ми не повече от 40 мм. за да вкарам по големи гуми,това е причината за повдигането...стандартните брони си заминават,заедно с част от декорацията на калника.
:roll:

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Re: Повдигане на Pajero 3

Непрочетено мнение от lubashki777 » 13 фев 2015 08:39

djipa написа:Момчета,дайте някаква информация или съвет как може да стане.Познавате ли някой който го е правил?За сега нека изключим варианта с нови пружини и амове ,дайте друга идея! Естествено знам кое е най-доброто,имам мерак за окачване от Old Man Emu но за сега си остава на заден план :bored:
А дали само едни подложки ще ми свършат работа? :oops: И дали няма да се промени много динамиката и артикулацията,вие как мислите?
Трябват ми не повече от 40 мм. за да вкарам по големи гуми,това е причината за повдигането...стандартните брони си заминават,заедно с част от декорацията на калника.
Мишо, другия начин без смяна на окачването е...боди лифт.Лично мое мнение е, че дори този начин на повдигане е по-малкото зло, от това да подлагаш тампони на пружините.
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
niggaz_nature
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 20 фев 2009 13:02
МПС: Mitsubishi Pajero 2.8TD

Непрочетено мнение от niggaz_nature » 13 фев 2015 10:57

Аз защо си мисля че pajero 3 няма как да се направи боди лифт .
Ремонт на всякаква компютърна техника,Pocket PC,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др. За връзка skype niggaz_nature_stz

http://forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381
МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg

djipa
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от djipa » 13 фев 2015 11:15

niggaz_nature написа:Аз защо си мисля че pajero 3 няма как да се направи боди лифт .
Мда,не може, просто няма шаси :no:

djipa
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от djipa » 13 фев 2015 11:15

lubashki777 написа:
djipa написа:Момчета,дайте някаква информация или съвет как може да стане.Познавате ли някой който го е правил?За сега нека изключим варианта с нови пружини и амове ,дайте друга идея! Естествено знам кое е най-доброто,имам мерак за окачване от Old Man Emu но за сега си остава на заден план :bored:
Мишо, другия начин без смяна на окачването е...боди лифт.Лично мое мнение е, че дори този начин на повдигане е по-малкото зло, от това да подлагаш тампони на пружините.
Поздрави!
Няма как да стане,Либе иначе съм съгласен ,но...

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 13 фев 2015 14:12

djipa написа:
lubashki777 написа:
Поздрави!
Няма как да стане,Либе иначе съм съгласен ,но...
Мда...сутринта набързо хич и не отчетох, че твоето ням рама... :oops:
Човек, освен игра с окачването не виждам какво.Най-евтиния вариант е някакви тампони, но то ако пък са специални за тази цел си струват парици...
Най-добре е да мислиш за пружини/защо не вариант поръчка в Крън на първо време, аз карам вече трета година с такива и нямам проблем/ и съответно удължаване на амовете с едни наставки направени някъде на струг....
NISSAN FOREVER!!!

djipa
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от djipa » 13 фев 2015 15:48

lubashki777 написа: Най-добре е да мислиш за пружини/защо не вариант поръчка в Крън на първо време, аз карам вече трета година с такива и нямам проблем/ и съответно удължаване на амовете с едни наставки направени някъде на струг....
Трябва ли да им ги нося моите за да правят по тях новите? Може би витка и половина по дълги ще ги направят

Потребителски аватар
niggaz_nature
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от niggaz_nature » 13 фев 2015 17:00

И аз знам че няма шаси за това го написах това. Това беше и една от причините да не си взема 3 ката . Иначе най-евтиния вариант си остават тампони под пружините . Преди на субару то питах в крън колко пари ще ми искат за направата на пружини 78 лв / бр без ддс .

Мойте тампони за отзад ги купих от този колега и съм много доволен.

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=65345

A за въпроса ти дали трябва да ги носиш ми бяха написали. Или образец или чертеж .
Последна промяна от niggaz_nature на 13 фев 2015 17:11, променено общо 1 път.
Ремонт на всякаква компютърна техника,Pocket PC,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др. За връзка skype niggaz_nature_stz

МОИТЕ ОБЯВИ

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 13 фев 2015 17:09

niggaz_nature написа:И аз знам че няма шаси за това го написах това. Това беше и една от причините да не си взема 3 ката . Иначе най-евтиния вариант си остават тампони под пружините . Преди на субару то питах в крън колко пари ще ми искат за направата на пружини 78 лв / бр без ддс .

Мойте тампони за отзад ги купих от този колега и съм много доволен.

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=65345
Да ама колко пари са...Нещо чувах цени за тампони по около 30-40лв. за 1бр., което си е кърпена работа за половината цена от таза на пружина в Крън...
П.П.Мише, да...ще искат да ги занесеш и...не е толкова проста работата с размера.Смята се, по това с колко искаш да я повдигнеш.Ако минеш на вариант пружини в Крън искай да ти ги изчислят поне с 2см. по-високи от размера с който искаш да повдигнеш, защото след това има слягане и като пък го понатовариш и започва да се губи повдигането!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
niggaz_nature
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от niggaz_nature » 13 фев 2015 17:12

Мойте тампони излезнаха 80 лв двата.

МОИТЕ ОБЯВИ

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 13 фев 2015 17:31

niggaz_nature написа:Мойте тампони излезнаха 80 лв двата.
Ами честно казано аз лично предпочитам 160лв. за две пружини и да направя нещата както трябва.
С тампони наистина се повдига машината, но...това е за сметка на правилната работа и ходовете на пружините и окачването като цяло.
Да не забравяме, че основното нещо за проходимостта на един джип след високия клиренс са...големите ходове.
За съжаление с тампони, големи ходове няма и съответно и с по-високи гуми в пресечен терен скоро следва окантарване и....до там!
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Отговори

Върни се в “ТУНИНГ”