Дата и час: 19 Сеп 2019 03:01

Страница 1 от 2 [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Експедиция Шесаплана 2012
Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2012 11:50 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Радостин Раднев
МПС: Сузуки Витара 1.6 16 V дълга база
Прикачени файлове:
logo copy.jpg

На 01.08.2012г. е старта.Пожелавам си здраве,подходящо време и незабравими спомени.Утре отварям нова тема в раздел-Пътешествия- Европа и при възможност всеки ден ще качвам снимки с коментар.Вероятни дата и места за нощувки:02.082012г. Кранска Гора;03.08.2012г. Лассах;04/05.08.2012г. Боден;06.08.2012г. Комо;07.08.2012г. Аоста;08.08.2012г. Бардонечиа;09.08.2012г. Тенде;10/11.08.2012г. Венеция;12.08.2012г.;след това към Доломитите;Плитвицки езера,а след тях или към БГ или към Котор.

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Профил  

Заглавие: Re: Експедиция Шесаплана 2012
Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2012 13:44 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Радо, пожелавам ти успех!!!!
Както и безаварийни километри!!!
За съжаление на 1-съм на работа не беше лошо да заснемем старта на експедицията!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2012 14:23 
Модератор
Аватар

На добър час и от мен!
Пожелавам освен да е безаварийно пътуването,да ви донесе много положителни емоции,а и ние чрез вашите обективи да се насладим на преживяването ви!
Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2012 15:59 
Модератор
Аватар

Име: Виктор
МПС: Тойота Ярис
Лек път и много положителни емоции! Доломитите са най-красивото място на което съм бил някога през живота си и няма да е лошо да предвидиш повечко време за тях. За там задължително ще ти трябва "широк" обектив. Дано да успееш ежедневно да ни държиш в течение с кратки репортажи. Успех!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2012 19:29 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Благодаря ви приятели за пожеланията и съветите.Надявам се да има редовно интернет връзка,а и времето да даде ръка.Поздрави и до скоро!

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Авг 2012 04:58 
Offroad Фен
Аватар

Име: Стефан
МПС: Canon 450D
Раница за него - Mazda 3
Радо, много се радвам, когато някой изпълнява мечтата си! Аз също ще чакам и снимките, но и разказите ти!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Авг 2012 11:44 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Прикачени файлове:
Снимка0024.jpg
Част от подготовката на багажа.За сега времето бива ,а от Карандила полъхва свеж ветрец.

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Авг 2012 18:09 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Здравейте приятели!Вече съм на родна земя и подреждам мислите си.Все още съня не ми достига,но до ден два и това ще премине.Жив и здрав съм,Витарката се представи подобаващо.На два пъти "чайника" завира,но това е от надморската височина и стария радиатор/част от ламелите на питата ги няма/.Все пак да я кача на 3000 м. по нещо,представляващо път си е изпитание.Който се интересува от експедицията,може да прочете и види повече в СФ.Като се видим на живо ще си поприказваме повечко.До скоро и поздрави на всички!

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Авг 2012 21:11 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Не ми се рови да търся из СФ. Някой има ли информация, дали използването на нашите радиостанции в Швейцария има някакви последствия?

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Авг 2012 06:16 
Модератор
Аватар

slavin написа:
Не ми се рови да търся из СФ. Някой има ли информация, дали използването на нашите радиостанции в Швейцария има някакви последствия?

За вашите има забрана, тя важи и за Бг. Има радиостанции които малко наподобяват детски играчки като характеристики, за тях няма да имаш проблеми. Всъщност незнам дали ти си изкарал курсовете за радиолюбител. Ако си радиолюбител не би трябвало да имаш проблеми освен ако не си излязъл от разрешените любителски честоти. Преди години в Австрия и Швейцария като скиори ползвахме забранените станции, но на разрешените честоти. Понякога ги гасяхме, че не е истина какъв букет от езици се преплиташе на свободния обхват, пълна лудница наставаше и когато бяхме на по-голямо разтояние един от друг, локи-токитата успяваха да ни "надприказват". Когато се предвижвахме с колите също ги ползвахме и то с голям успех, но винаги бяхме готови да ги покриеме някъде в случай, че видиме полицаи. Никой от нас нямаше тапия за радиолюбител. Абе ползвай си станцията, ама не афиширай с нея и си имай едно на ъкъл. За Швейцария са много полезни когато сте няколко автомобила и не сте на голяма дистанция, планините, завоите и хълмовете са пречка за добрият сигнал.

Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Авг 2012 09:06 
Модератор
Аватар

v69 написа:
slavin написа:

За вашите има забрана, тя важи и за Бг. Има радиостанции които малко наподобяват детски играчки като характеристики, за тях няма да имаш проблеми. Всъщност незнам дали ти си изкарал курсовете за радиолюбител. Ако си радиолюбител не би трябвало да имаш проблеми освен ако не си излязъл от разрешените любителски честоти. Преди години в Австрия и Швейцария като скиори ползвахме забранените станции, но на разрешените честоти. Понякога ги гасяхме, че не е истина какъв букет от езици се преплиташе на свободния обхват, пълна лудница наставаше и когато бяхме на по-голямо разтояние един от друг, локи-токитата успяваха да ни "надприказват". Когато се предвижвахме с колите също ги ползвахме и то с голям успех, но винаги бяхме готови да ги покриеме някъде в случай, че видиме полицаи. Никой от нас нямаше тапия за радиолюбител. Абе ползвай си станцията, ама не афиширай с нея и си имай едно на ъкъл. За Швейцария са много полезни когато сте няколко автомобила и не сте на голяма дистанция, планините, завоите и хълмовете са пречка за добрият сигнал.

Поздрави!

Букета е защото не сте им направили кодировка.Тогава дори и на една и съща честота ще се чувате само вие с кодировката и няма да има проблем!

slavin написа:

За свободна употреба/говорим без изкарване на курс за радиолюбител/ са разрешени нашите станции,но изходящата им мощност не трябва да е повече от 0.5вата и да работи със стационарната си заводска антена.Нашите софтуерно за напомпани на макс мощност/което е около 4-5вата изходяща мощност/ и така не са разрешени.Всъщност ако човек има изкаран курс за радиолюбител,тогава може,но иначе ...не!
Разбира се и използване на разрешените граждански честоти!
Това поне е по нашето законодателство,за Швейцария мисля че ще е нещо подобно!
Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Авг 2012 20:28 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Нещо не ми отваря всичките снимки в СФ.

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Авг 2012 06:21 
Модератор
Аватар

marinhaker написа:
Нещо не ми отваря всичките снимки в СФ.

И при мен е така. Много снимки не се отварят и не мога да видя до какво си се снимал на тях. И един въпрос. Сам ли беше или цяла чета? Останах с впечатлението, че тръгвате много хора, но освен за теб и Витарата в пътеписа не видях снимки на други, нито пък споменаваш за тях. А може и аз да съм останал с грешно впечатление.

Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Авг 2012 09:04 
Модератор
Аватар

Всъщност...тук при нас ще има ли разказ и снимки или... :hmm:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 17 Авг 2012 13:07 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Пътувахме общо 4 човека,но останалите не са предмет на коментар,те са туристи и взеха основно участие в изкачването на вр.Шесаплана.Снимки имам много,но трябва да се намалят за да ги кача,а това изисква много време.Тези снимки които не се отварят,ги качих отново,даже качих и още,но те са без коментар.Ползвам фотошоп за намаляне на снимките и това ме бави много.Имам около 3000 снимки.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 2 [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща