Дата и час: 22 Май 2018 01:27

Страница 2 от 2 [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Из Западните Балкани на един дъх - септември 2017
Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Ное 2017 22:46 
Модератор
Аватар

Иво, благодаря за включването и стига бъзика Юлето..., че другия път като те домързи и тя няма да иска да пише и ще останем валат... ;)
Имам въпрос...Те бандата имат мерак за ходене до Дубровник, ама то е много грубо казано.От седмица се взирам в картите, планирам евентуален маршрут, но той да е нещо повече от просто някакво незапомнящо се преминаване по пътя до там...Идеята ми е да завъртя маршрута през Жабляк и оглеждах пътищата през Дурмитор...Единия е този, който сте минали вие и е така да се каже по-голям и явно с по-голям трафик, но...виждам и един път директно над Жабляк нагоре през планината.По Гугълската карта си е пак асфалт, но е доста по-тесен и с много повече завои.Не знам обаче, дали е асфалт навсякъде и дали гледките от него са по-добри, отколкото по пътя по който сте минали вие и който и картите го дават като по-царския път...Та нещо инфо ако спуснеш...хич няма да ти се разсърдя... :friends:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Ное 2017 08:46 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
JuSK написа:
slavin написа:
Сигурно имаш проблем с качването на снимките? Кажи да помагаме, че чакаме с интерес.

Да, снощи нахвърлях снимките само като грозни линкове. Сега ще ги кача като изображения. Благодаря!

Здравей и от мен. ;) Все не ми остава време напоследък за форумите, но разказа не е за изпускане! Бързам да ти напиша-ако искаш имаме ФТП, мога да ти направя акаунт за да си имаш и твое място за снимките! :)
Сега започвам да чета ;)

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Дек 2017 02:30 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
lubashki777 написа:
Иво, благодаря за включването и стига бъзика Юлето..., че другия път като те домързи и тя няма да иска да пише и ще останем валат... ;)
Имам въпрос...Те бандата имат мерак за ходене до Дубровник, ама то е много грубо казано.От седмица се взирам в картите, планирам евентуален маршрут, но той да е нещо повече от просто някакво незапомнящо се преминаване по пътя до там...Идеята ми е да завъртя маршрута през Жабляк и оглеждах пътищата през Дурмитор...Единия е този, който сте минали вие и е така да се каже по-голям и явно с по-голям трафик, но...виждам и един път директно над Жабляк нагоре през планината.По Гугълската карта си е пак асфалт, но е доста по-тесен и с много повече завои.Не знам обаче, дали е асфалт навсякъде и дали гледките от него са по-добри, отколкото по пътя по който сте минали вие и който и картите го дават като по-царския път...Та нещо инфо ако спуснеш...хич няма да ти се разсърдя... :friends:
Любо, дай малко повече конкретика, че така не мога да се ориентирам изобщо за кои пътища говориш. Кога искате да ходите - зима, лято? С мотори, с коли? Кой път е нагоре и кой надолу?
Главният път от Жабляк на юг към Никшич е P5, той си е нормален двулентов път, с нормален трафик, страхотен асфалт. Не съм го карал с мотор, с кола съм минавал няколко пъти. Но бих се изкефил яко с мотор по завоите, особено в обратна посока (Никшич - Жабляк). Ние карахме от Жабляк към Плужине по P14 - страхотен панорамен път през планината, който се вие покрай най-красивите върхове на Дурмитор. Целият е асфалт, но тесен и не е за неопитен шофьор, дори на лек автомобил. Широк е в най-добрите участъци кола и половина, та разминаването е мн внимателно и възможно не навсякъде. Ако карам моторетката спокойно, Юлия общо взето успява да ме следва. Преди да излезем на Плужине, се наложи да я чакам 10-ина мин по този път. Тя и сама си каза по-нагоре, че я е било страх - т.е. красноречиви факти за пътя. Отворен е само лятото. Препоръчвам го горещо!

Поздрави,
Иво

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Дек 2017 16:53 
Модератор
Аватар

Иво...говорим за началото или средата на лятото.Идеята е да се направи маршрут за мотоциклетен туризъм до Дубровник.За да не е много постно обаче карането до там ми се иска да го направим през Дурмитор.Та...директно от Жабляк си има по-малък и тесен път нагоре в планината, който пак стига Плужине, но не е Р14...виж го на картата, тодруг път като цяло няма през планината.Понеже вие сте минали по така да се каже ...долния път, та си мислех дали нямаш инфо за този по-малкия горен път/този директно от Жабляк през планината/....

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Дек 2017 19:52 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Малее, как чакам да се изясни обстановката за трипа в западната ни съседка с моторите през 2018г.
Иво, давай маршрута защото Либето едвам чака да го начертае или преначертае!... :friends:
Поздрави.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2017 02:52 
БAШ ОФРОУДЪР

lubashki777 написа:
Иво...говорим за началото или средата на лятото.Идеята е да се направи маршрут за мотоциклетен туризъм до Дубровник.За да не е много постно обаче карането до там ми се иска да го направим през Дурмитор.Та...директно от Жабляк си има по-малък и тесен път нагоре в планината, който пак стига Плужине, но не е Р14...виж го на картата, тодруг път като цяло няма през планината.Понеже вие сте минали по така да се каже ...долния път, та си мислех дали нямаш инфо за този по-малкия горен път/този директно от Жабляк през планината/....
Любо, ако говориш за този път, не съм минавал оттам. Намирам ето тази снимка, и според мен си е асфалтов път. Ето още една. Това на снимките изглежда по-тясно и от P14, но пък вероятно ще е много диво и живописно... Google street view не са минали оттам, въпреки че изглежда асфалт. Този път в последствие се включва в P14 - каква ти е идеята след това? Вариант е да се направи кръг: Жбляк - въпросния северен път - Плужине - P14 - Жабляк - Никсич (по P5). Това би било интересно, но според мен си е за базова нощувка в Жабляк, един ден обикаляне по тия две пътчета и пак нощувка в Жабляк. Ако нямате това време, аз бих предпочел P14 - жесток път, с невероятни/неземни пейзажи! Северния път, като го разглеждам по картата, би бил много готин за каране но без такова "отваряне" на планината. По него ще се виждат дерета, каньони, гори (с техния си чар)...

Виж на какъв залез бях свидетел миналата година при скиторенето ми там (не съм обработвал цветовете, така си беше - извънземно!):

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Един съвет от мен, ако приемаш. Пропусни адриатическата магистрала и големите туристически градове (Дубровник, Будва...) в разгара на лятото. Адската гмеж е, буквално бутане като в голям мол по Коледа! Нито ще успееш да разгледаш добре и да се изкефиш, нито да снимаш... Ей тези зачуканите пътчета са нещото! Няма хора, страхотна природа и невероятно усещане да си там с мотора си!

П.П.: И не си крои тихомълком плановете! Аз също бих се включил в трипа, ако съм желан за компания де...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2017 03:11 
БAШ ОФРОУДЪР

STEF BMW написа:
Малее, как чакам да се изясни обстановката за трипа в западната ни съседка с моторите през 2018г.
Иво, давай маршрута защото Либето едвам чака да го начертае или преначертае!... :friends:
Поздрави.

Ето го трак лога в .gpx формат, може директно да се отваря в map source и basecamp.
Ето го и плотнат върху гугле мапс подложка - отваря се в браузър.
;)

Поздрави,
Иво

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2017 11:01 
Модератор
Аватар

Да Иво...точно за това малко пътче говорим.И да...тия от Гугъл не са минавали от там, а по картата има тук там по някоя снимка.За това и питам за информация...Вече разбрах, кой е правилния път, а за подобна обиколка и на двете пътчета...няма да имаме време.По Адриатика бях на екскурзия с автобус/Будва, Котор, Дубровник/, видял съм ги, разгледал съм и така да се кажа аз лично няма да откривам топлата вода.Наистина е гъчканица страхотна, а и цените са за богати европейци/ударението е на...богати/, обаче...все пак няма да е лошо да се мине поне пътьом от там.Откриват се страхотни гледки от горе от пътя и към Дубровник и към Котор, а и по принцип...
Идеята ми към момента е как да разнообразим постния маршрут до там...Освен Дурмитор, имам идея на връщане да се опитаме да търсим подобни пътища и в Проклетие...Още не съм стигнал до там с подробностите, но съм чел пътеписи и има какво да се види и там, дори и с нашите асфалтови мотоциклети...
Иска ми се ...така или иначе ще сме на 250-300км. да се отиде и до Плитвичките езера...Обаче все още не знам как точно да компилирам маршрута.
Може би...БГ-Сърбия - Черна гора като хване пътя водещ до моста над р. Тара - Жабляк - после през Дурмитор към Плужине...Сега идва и въпросителната част...Вариант едно от Плужине към Адриатика и после на юг - Дубровник-Котор-Будва ...Обаче така отиваме в противоположна посока на Плитвичките езера и няма да е уместно да се връщаме...
Затова и ми се иска да го направим така...След Плужине - Сараево - след това в посока Плитвичките езера - след това вече на юг към Дубровник и т.н....
Все още не съм чертал маршрута и не знам нито колко километра ще излезне, нито точно в кои точки ще нощуваме, ама то има време.Просто на този етап искам грубата картинка да ми се избистри...
Ще разполагаме със седмица и групата е на мнение, че ще се спи в предварително запазени стаи.Малко е ангажиращо и при едно объркване в графика се получава кофти срив в организацията, обаче...ще гледаме позитивно и ще планираме дневните маршрути и мероприятия със запас от време за всеки случай...
След Адриатика мисля да се приберем като ще е хубаво както споменах, да опитаме да разгледаме и Проклетие...Там вече ми е тъмна Индия на този етап, но...ще проучвам въпроса.
Разбира се, ако имаш инфо споделяй, да не се мъча излишно.
И...не знам защо въобще задаваш въпроси от рода...дали те искаме.Естествено, че едва ли някой ще има нещо против... ;)
Поздрави!

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 2 [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2