Re: От дебрите на Родопа до върховете на Пирин - 2013г.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 26 авг 2013 13:54

mi6emorkov написа:Любчо минах покрай Христо Колев и гледам палатката е още отгоре !!! Как беше по Арда ?
По Арда беше невероятно :yes:
Ще пиша тия дни тема...само да остане малко време :(
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
STEF BMW
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 04 фев 2008 23:22

Непрочетено мнение от STEF BMW » 26 авг 2013 20:35

Само да вметна за протокола, че палатката ми не беше изтървала и капка вода в спалното, просто същата минаваше под дъното и всичкия сак с дрехите намиращ се на земята беше мокър ... обувките също!Проблема се състоеше в това, че почти по тъмно разпънахме и нямах кой знае какъв избор и обзор за преценка да позиционирам на правилното място, а където имаше ... в драките! :this:
Иначе смело мога да заявя, че "Валенсията" е една изключително здрава и устойчива на вятър и дъжд палатка!
Поздрави.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 27 авг 2013 07:16

STEF BMW написа:Само да вметна за протокола, че палатката ми не беше изтървала и капка вода в спалното, просто същата минаваше под дъното и всичкия сак с дрехите намиращ се на земята беше мокър ... обувките също!Проблема се състоеше в това, че почти по тъмно разпънахме и нямах кой знае какъв избор и обзор за преценка да позиционирам на правилното място, а където имаше ... в драките! :this:
Иначе смело мога да заявя, че "Валенсията" е една изключително здрава и устойчива на вятър и дъжд палатка!
Поздрави.
Стефка,аз не визирах това,дали издържат палатките на дъжд,а ситуация при която ако бяхме с покривни палатки водата по дъното нямаше как да навлезе... :idea:
Просто си на 2 м. от земята и съответно от ...водата!
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Re: Re: От дебрите на Родопа до върховете на Пирин - 2013г.

Непрочетено мнение от marinhaker » 28 авг 2013 08:01

Да вметна и аз нещо (преди да разделя темата), И двете си имат предимства и недостатъци!
Покривната:
"+"
1.По комфортна (с матрак, и твърдо дъно-не е спрямо релефа)
2.Много бързо разпъване и сгъване
3.автономност (може да спреш джипа даже и на пътя да си я разпънеш)
4.Много по стабилна от наземната (преживях буря на кръстова гора), много здрава конструкция.
5.За гледката от високо нямам думи (на Тошков чарк си имах чувството, че съм в самият язовир)
6.По защитен си от вода и животни
7.Моята има предверие което е доста високо и е удобно за обличане, както и за багаж

"-"
1.По обемиста е за съхранение, както и за транспортиране
2.Малко ми е трудно до тоалетна по тази стълба
3.Цената
4.Бавно монтиране и качване(трябват двама човека да я качат на багажника! Не, че не съм го измислил и сам да я качвам но ми трябват малко ресурси!)

Имам наземна "хималайка"
Никога не е пропуснала, и не я заменям за най новите палатки наземен тип. Все пак е военна и е от брезент!

"+"
1.събира се в една мешка, много компактна
2.евтина (30лв)
3.бързо се излиза от нея (говорим за ходенето до тоалетна)
4.Не заема място

"-"
1.Доста по бавно се разпъва от покривната
2.трябва почва или пясък за да забиеш колчета
3.При влизането в нея се нанасят листа и клонки в нея, понеже е на самата земя. А при дъжд се мокри при влизане и излизане
4.Трябва и равен терен (на доспат спах в нея макар и с дюшек-бая зор видях първата вечер)
5. Не толкова комфортна
6. Трябва да се окопае за да не влиза вода при силен дъжд
7. Не може да се разпъва на всякъде-например на паркинг.
8. Трябва и дюшек(а за дюшека помпа за надуване)

Ако се досетя за още нещо, ще допълня!
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 28 авг 2013 19:13

Маринка,аз да вметна...Хималайката стига едва за двама възрастни.При едно четиричленно семейство като моето например си трябва поне двойно по-голяма палатка...и така обема става доста по-голям!
Другото което е...ами наистина е трудоемко качването на покрива и монтажа,ама..ето на...аз веднъж хукам в началото на лятото при монтажа и после чак след 2 месеца я демонтирам...т.е. един монтаж и един демонтаж за сезона.През останалото време си карам с нея на тавана!
Наземната пък...след всяко ходене си иска да я разтовари и после отново да я натовариш...което се изравнява като хамалогия с покривната за един сезон време!
За останалото си абсолютно прав и съм съгласен с всички + и - които си изредил/макар,че примерно аз лично никога не ставам да ходя до тоалетна...просто такъв е организма ми и в моя случай този проблем реално отпада :idea: /.
П.П.ааа...и мноо е гадно наземната да я събираш след дъжд...мокра,кална и да я тъпчеш така в сака и...да не говорим и че и ти ставаш на марок,.После пък ползваш не ползваш трябва да я извадиш и да я разпънеш да изсъхне,че иначе мухлясва :idea:
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 03 фев 2012 16:01
ime: Борис
МПС: опел фронтера б

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 28 авг 2013 19:44

Добре казано , само ще допълня някои неща . Голям минус на покривната е това , че губиш мобилност ако нещо ти свърши / змиорките / . Но това е пречупено през моята призма . Аз имам една палатка с която съм спал две години на Тошков чарк и много я намразих -МНОГО МИ Е НИСКА И ТЯСНА !!! Направо изпитвам ужас като трябва ходя по малка - гърба ми целия става мокър . Ужас !!!!!!! Ха спи после .

Потребителски аватар
STEF BMW
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 04 фев 2008 23:22

Непрочетено мнение от STEF BMW » 28 авг 2013 19:56

Покривната ако се събере екстремно и няма време за калъфа ... по време на движение би ли се разгънала - респективно разместила и провиснала някъде по джипа вследствие на което да се деформират рейките или да "плющи" отгоре като скъсан брезент на "ИфА"!??Извинявам се за "ИФАТА", ама това ми дойде отвътре! :sorry:
Наистина не знам и за това питам? :hmm:
Поздрави.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 29 авг 2013 07:38

STEF BMW написа:Покривната ако се събере екстремно и няма време за калъфа ... по време на движение би ли се разгънала - респективно разместила и провиснала някъде по джипа вследствие на което да се деформират рейките или да "плющи" отгоре като скъсан брезент на "ИфА"!??Извинявам се за "ИФАТА", ама това ми дойде отвътре! :sorry:
Наистина не знам и за това питам? :hmm:
Поздрави.
Принципно има едни коланчета,които я държат в свито положение и без калъфа,ама...аз лично не мога много да разчитам на тях.
Тук въпросът е обаче...какво значи екстремно и защо калъфа да не може да се сложи?
В смисъл,че...той калъфа отнема 14сек. да се метне и да се закопчее ципа му и евентуално още едни 10сек. за да се метнат коланчетата на палатката и си готов.Колкото и да е екстремно...ами говорим за едни 24сек...чак пък толкова екстремно :hmm:
Иначе може да се транспортира в екстрени условия и без калъф...а и да се подаде някой край нещо извън сгънатото положение,чак като Ифа няма да плющи и нищо не може да провисне и никакви рейки не могат да се деформират... :idea:
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 29 окт 2013 14:24

малко фотоси от супер техниката, тук вече няма фотошоп и софтуер :D
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 29 окт 2013 15:52

Е това е да не можеш да видиш снимката веднага...Ако беше коригирал настройките нямаше да имат толкова шум!
П.П.Само не разбирам...фокуса защо го няма никакъв...това поне не е до настройки...Уж го прави автоматично :hmm:
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 29 окт 2013 16:03

Стара лента се нарича бати Любчо!!!!!!!!!!!!!!
За това и са с много "шум", няма ленти никъде вече!

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 29 окт 2013 18:19

Тези са много истински !!! Браво , не са напудрени !

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 29 окт 2013 18:52

marinhaker написа:Стара лента се нарича бати Любчо!!!!!!!!!!!!!!
За това и са с много "шум", няма ленти никъде вече!
Ти не намери ли и нова бре... :hmm: ...или и аз съм останал с такова впечатление... :hmm: :hmm:
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
stojan_defender-a
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 10 яну 2009 20:04

Непрочетено мнение от stojan_defender-a » 31 окт 2013 19:36

Ново, нова, ама преседяла няколко години на някой рафт(най-вроятно....).
o883417oo4 Стоян

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 06 ное 2013 18:23

На тия не им трябват палатки http://www.youtube.com/watch?v=wk6KJXeO ... detailpage

Отговори

Върни се в “EКСПЕДИЦИИ В БЪЛГАРИЯ”