Дата и час: 18 Юни 2018 12:07

Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: GPS за проследяване на автомобил
Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Сеп 2017 19:11 
Младши офроудър

Решил съм да си купувам GPS устройство за проследяване на автомобил. Разгледах доста модели, но все още не мога да си избера. Някой използвал ли е такъв тип устройство, ще съм благодарен, ако ми дадете някакви насоки.

Профил  

Заглавие: Re: GPS за проследяване на автомобил
Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Сеп 2017 12:11 
Младши офроудър

Аз си поръчах gps устройство. Имаше доста модели на изгодни цени. Може да ги разгледаш и да си избереш. Аз заложих на gps07.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Сеп 2017 08:00 
Модератор
Аватар

Според мен зависи за какво го искаш...Това което се продава и е достъпно, можеш само да следиш нормално автомобила къде е...В смисъл от кражба такова устройство няма да ти помогне със сигурност...

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017 21:55 
Младши офроудър

Сигурен ли си, че няма да помогне?

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Сеп 2017 20:23 
Модератор
Аватар

Убеден съм...Хората крадат коли за по стотици хиляди евра с вградени чипове и системи за проследяване от самия производител/а те със сигурност ще са многократно по-надеждни от това, което ще си купиш ти/ и после...не ги откриват, че какво остана с нещо си...автърмаркет...
Виж ако забравиш къде си паркирал може и да се свърши работа или в най-добрия случай ако ти откраднат возилото някакви пишлемета...От сериозен крадец забрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Сеп 2017 07:22 
Модератор
Аватар

Обикновено такива системи се използват, за да се следи курса и да се отчитат изминатите километри на служебни коли.Тоест да не слоупотребява шофьора и да използва служебния автомобил като личен за сметка на фирмата.За такава цел става... :)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2017 13:07 

МПС: фронтера X20SE
Преди да си купиш каквото и да е, провери дали го има в списъка на поддържаните устройства на някой "безплатен" сайт за gps тракери. Производителите на такива устройства обикновенно предлагат регистрация на устройството си на някой сайт но обикновенно тя не е много удачна.
Аз от доста години имам Xexun 102, не го препоръчвам и имам съответно регистрация (безплатна) на gps trace orange (не си спомням в момента точно как се пише но и това стига за намирането му).
Пази трасетата в продължение на един месец и можеш да си ги сваляш в kml формат.
Отдавна не съм си играл с него, просто си работи и от време на време поглеждам "къде съм". Но вече не ми е интересно. Не съм очаквал да ми опази автомобила. Имах други цели за приложението, които всъщност и досега работят но го използвам все по рядко. Удобно е като се буташ цял ден из тръните после да свалиш kml-а да го заредиш в Google Earth и да видиш къде точно си минал.
На този сайт допускат и регистрация на почти всички телефони с gps и те могат да се използват като тракер по същия начин. Зарежда се една програмка и трябва да има интернет.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ]