Дата и час: 24 Сеп 2018 18:35

Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Хижа Партизанска песен-28 и 29.05.2011г.
Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Юни 2011 20:59 
Модератор
Аватар

И така....След около 4 месеца обсъждане на темата пусната от Иво "Някъде на хижа като се затопли" решихме,че е вече достатъчно топло/да не говорим че дори клони и към горещо :D /и организацията беше приведена в действие.Датите които бяха обсъждани се приеха и....ето че деня на събитието дойде.Ивката беше поел ангажимента да сдобие групата с едно агънце,а ние решихме,че то няма да ни стигне и добавихме още доста свинска мръвка допълнително.Митко от Габрово беше организирал/отчасти комбинирахме желанието си за подобно мероприятие с покана от негова страна на организирана разходка по северните склонове на Ст. Планина/резервациите в х. Партизанска Песен,както и трасе за каране по габровския район.Всичко по подготовката беше налице,и ето че на 28.05.11г. дадохме старта на мероприятието.Сутринта се събрахме пред нас като сборен пункт,претоварихме багажите по джипките с по-големи багажници и....потеглихме под любопитните погледи на гражданите в посока Ст. Планина.

Изображение

Изображение
Бяхме 5 джипа,като имахме и представител от Кръджали в лицето на Тошко.
За пътя до Шипка няма да ви разказвам,т.к. не се случи нищо интересно.След около час и половина бяхме на върха,където вече ни очакваше и Митко,за да поведе колоната до хижата.След кратко здрависване и обменяне на някой и друг лаф,побързахме да потеглим,защото ни очакваше натоварена програма.С рев на моторите,колона се изнесе в посока Узана.....

Изображение
Пътя беше лесен и приятен.

Изображение

Изображение

Красотите които се откриха пред очите ни бяха невероятни...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Във въздуха витаеше чувство за простор,безбрежие и....свобода!!!

Изображение
Изображение
Пролетта се усещаше навсякъде накъдето и да се обърнеш....
Изображение
Изображение
Ако трябваше всичкото това което виждаха очите ни да го реализираш в собствената си градина,ще се наложи да се положат невероятни грижи,а тук майката природа ни го даваше даром и аз лично поглъщах жадно всичката красота,както бих пил от водата на някой оазис в пустинята умиращ от жажда....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Освен всичката красота,по краткия път до хижата намерихме и моменти да се заиграем/или както Митко каза да загреем за разходката която ни предстоеше/
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Скоро стигнахме и до хижата.Самата хижа беше скоро обновявана и предлагаше едни много добри условия,както битови,така и невероятна поляна със занимавки за деца и...дори възрастни/както по-късно ще видите/
Изображение
Изображение
Няма въобще да споменавам,че дечурлигата ни зарязаха и се заеха да се забавляват на макс....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
За възрастните,естествено нямаше такв момент и се заехме с разтоварването на багажа и настаняването.
Изображение
Пропуснах да спомена,че част от габровската група вече ни очакваше и в отбора се засили присъствието на Сузукитата....
Изображение
И така...настанихме се,подредихме багажите и....потеглихме на организираната разходка от Митко.
............следва продължение.........

Заглавие: Re: Хижа Партизанска песен.
Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Юни 2011 21:00 
Модератор
Аватар

И така....поехме към Габрово по асфалта,за да се срещнем с останалите от групата и да се впуснем в дебрите на Ст. Планина.Срещнахме се на Лукойла,имаше запознанства с нови колеги,имаше прегръдки и здрависвания със стари познати,имаше и....малко непланов ремонт....
Изображение
...но като цяло всичко премина бързо и скоро се насочихме към маршрута.Още в началото бях забравил за включването на хъбовете и имаше Нисан на задни колелета/че и то няколко пъти,докато се сетих за причината да не иска да катери.. :oops: /,но за съжаление от момента няма снимки....просто стана неочаквано и набързо.Потеглихме,като маршрута първоначално вървеше ту през гората.....
Изображение
...ту през полянки с хубав изглед ....
Изображение
Имаше интересни местенца за преминаване,които не бяха сложни,но разнообразяваха трасето.....
Изображение
Изображение
Тошко от Кърджали му беше бойното кръщене,защото това беше за него първия сериозен офроуд преход след закупуването на Паджерото.
Тук той все още не подозира какво го чака и какви премеждия ще преживее.....половинката му също... ;)

Изображение

Изображение
Митко....нашия организатор на маршрута и екскурзовод.
Изображение
Ние бяхме силно притеснени за него и то защото....той се притесняваше много за нас.Дали ще можем да минем еди къде си,дали някой от нас не се притеснява от маршрута.Питаше ни постоянно дали всичко е наред,а ние просто жадувахме да видим какво ни е подготвил....Прояви се като един истински организатор с нужното внимание към всеки един от участниците,към всеки един проблем.Беше направил и алтернативни трасета,евакуационни варианти и въобще....Беше се погрижил за всичко,за което цялата група му благодарим от сърце!!!
Мите,надявам се че другия път ще си по-малко притеснен за Заралийската група.... ;) :friends:
Маршрута си продължаваше и постепенно се насочихме към сърцето на Стара Планина.....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И ето че скоро пристигнахме на първото местенце за заигравка.Това беше неголямо блато,като в единия край беше плитко,но за другия информацията беше уклончива....Около метър вода и не се знае още колко тиня..

Изображение

Изображение
Застанахме до брега да огледаме.....Митко ни обяснява какво се знае за блатото....

Изображение
Колегите от Габрово изглеждат доволни от очаквания сеир.... ;)
Изображение
Беше ми споменато,че никой от присъстващите не е пробвал да влиза вътре,защото карали все сами и нямало кой евентуално да окаже асистенция.На днешния ден обаче хора за помагачи имаше бол,и....аз реших че е крайно време да спрем да го обсъждаме пустото му блато и да го превземем с машините.Само им казах...."Пааааази се"....

Изображение
....и докато ми обясняваха че трябвало да си вържа предварително въже,за да ме дърпат вече нагазих в плиткия участък....
Изображение
Всички бяха вперили очи в първия опит,но....
Изображение
...всичко мина благополучна и след секунди Нисана излетя на отсрещния бряг. :good:
Последва и връщане с изкатерване на по-високия бряг....Отново без проблем....
Изображение
Аре трети път за по-сигурно.....
Изображение
След мен всички се отпушиха....Първи се бухна във водата Славин/както винаги предвидливо вързал въжето предварително/.
Изображение
Изображение
Изображение
Един след друг мераклийте започнаха да газят ....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И така....купонясвахме си ние спокойно,докато в следващия момент не се случиха две работи....
Едното беше ,че изведнъж ме ухапа кучето.....Затова реших ,че трябва да се пробва и дълбоката част на блатото... :o
Тихомълком се насочих с Нисана на изходно положение,за да не ме разубедят останалите от групата....

Изображение
Като ме видяха какво се каня да правя,започнаха да се чуват приказки да не рискувам,други ги чух да ми подвикват поне въжето да си закача предварително,но...последното нещо което чух докато методично си затварях прозорците беше Горския.....Той готов с фотото в ръце простичко и окуражително каза...."давай"....
Подхода беше плитчина,но последваща от ръб обрасъл с тръстика и след това незнайно колко дълбока вода ,а да не говорим за тинята отдолу... :hmm:
Ето и ситуацията съвсем нагледно....
Изображение
За съжаление единствения начин за атака на дълбокото,беше със всичката гас,защото се притеснявах да не заседна на ръба с тръстиката.
Изображение
Прекръстих се мислено и....с много гас преодолявайки ръба се.....
Изображение
.....се гмурнах почти вертикално надолу в наистина дълбоките води... :o
Изображение
В този напрегнат момент се случи второто нещо....Извадих невероятен късмет!!!
В началото ,когато и четирите колела на джипа вече бяха в дълбокото,той нямаше сцепление с дъното... :o Първия един метър буквално Нисана плуваше от инерцията.....Добре че инстинкта ми ме накара да направя рязка маневра надясно,защото в последствие ми обясниха че още метър напред и дълбочината ставала още по-голяма... :o
Изображение
Напрежението лично за мен беше невероятно.Джипа се пълнеше с вода,бях стиснал волана и натисках гаста до дупка.Дори и не ми дойде на акъла да включвам блокаж...просто не остана време да мисля....Първата ми мисъл като се наврях там беше...."това беше...ей сега ще се окоти мотора", а втората...."сега ще трябва да влизам в дълбоката до гърди вода да връзвам въжето".....В последствие на клипа чух как цялата група ме окуражаваше,как повечето викаха..."гааассс....не пускай гастааа",но аз нищо не чувах.Имаше колеги които дори бяха затаили дъх и мълчаха в напрегнато очакване на развръзката.....
Полека -полека започнах да усещам, че гумите задраскаха по дъното...и макар че вероятно всичко се разви за една минута,за мен сякаш мина цяла вечност....С доста драскане и буксуване джипа започна да се показва от прегръдките на водата...
Изображение
Изображение
....докато в един момент успя да стъпи на по-здраво и да се изстреля мощно на брега.
Изображение
Минавайки последните метри от блатото неистово натисках клаксона.Това беше акт на победата на машината и водача ,но най-вече на благодарност за късмета,без който най-вероятно нещата щяха да са доста трагични/представям си само ако дълбочината беше примерно 1.80см... :o :hmm: :hmm: /
Чувах как се отприщи напрежението у цялата група,чувах как се радват на победата....Да...понякога стига една комбинация/ухапване от кучето и доста късмет/, за да получиш една голяма доза адреналин.Лошото е че по-често една от съставките липсва...и тогава става страшно :yes:
С две думи обобщено....Не правете това у дома си ;) ,защото може и да ви заболи после!!!
Ще си позволя да пусна още веднъж клипчето като едно нагледно представяне на това което ви описах.

След доста игра във водата/дори изпоизвадихме и всичките водни обитатели отвътре на брега/....
Изображение
Изображение
....продължихме по маршрута.Следващото интересно местенце беше едно стръмно изкачване през гората.То беше разделено на два етапа,като първия се състоеше от доста дълго катерене,комбинирано с коловоз отдясно преди дерето и то доста кален на места.
Изображение
Първите изкачили се горе....
Изображение
Както винаги по снимките не се разбира въобще за сериозността на наклона,но повярвайте ми беше си направо стръмен...
Изображение
Първия етап го минахме почти без премеждия.Започна втория.Той се състоеше от още по-стръмно изкачване,но за сметка на това по-късо като разстояние.Единствения проблем беше/макар че беше без коловози и сухо/доста рохкавата пръст,която в последствие изигра и лоша шега на Тошката....
Един по един участниците се заизкачваха нагоре....
Изображение
Всички го преодоляваха без проблем.Дойде ред и на Паджерото.Тошката тръгна уверено нагоре,но....непознаването на машината /за мен оправдано,защото я има съвсем отскоро/му изигра лоша шега,която за радост на всички завърши само с уплаха.... :ohmy:
Изображение
Джипа е автомат и при потегляне на бавните той го прави на втора бавна.Набирайки скорост обаче/особено с педал натиснат докрай/в един момент автомата превключи на първа и...резултата беше мигновен.Задно ляво колело рязко превъртя на рохката пръст заора ,потъна и....джипа са изправи на три колелета... :o
Ето една не много хубава снимка точно в момента преди изправянето/забележете задно дясно колело как започва да оре/....
Изображение
Последва изправяне на три колелета,...всички изтръпнахме/особено отдолу изглеждаше доста страшно/.С много навигация по станцията а и колегите отгоре даваха наставления,разбира се и с двама човека асистенция на предната броня полека-полека Паджерото се спусна назад и скоро от цялата ситуация остана само адреналина и...поуката!
Сега Тошето вече знае нещо повече за автомобила и неговите възможности...
Изображение
Изображение
След него останалите преминаха безпроблемно.
Изображение
Изображение
Изображение
След това продължихме към следващото предизвикателство.Това беше доста обсъждания тесен учъстък.Митко беше доста притеснен и ни накара да го преминем почети целия пеш предварително,и ако някой прецени че нещо го притеснява да се откажем и да тръгнем по заобиколно алтернативно трасе.
Паркирахме дзверята на една полянка и се отправихме на разузнаване.
Изображение
Тук е мястото да спомена, че нашия организатор с право се притесняваше.Особено за широки машини/като Нисана/,а и за дълги бази/като Паджерото и Рънъра/ на места си е чисто предизвикателство.Особено ако е кално,с моя скромен опит смея да твърдя,че най-вероятно нямаше да успеем да минем...не и без доста усложнения!
Ето и началото на пътя....имайте предвид че нататък става доста по-тясно на места.....
Изображение
...осеяно с доста камъни и скали,тесни и остри завои и т.н.
Изображение
На следващата снимки си личи страничния наклон и завоя който ми предстои да направя/в дясно се вижда и дебелото дърво ограничаващо някои действия при преминаването/...
Изображение
Тук е мястото да подчертая,че Тошето с това голямо и дълго Паджеро и с почти никаквия опит се представи отлично.Пребори тесния участък без проблем/разбира се и с малко помощ от приятел/.Това беше една школовка за него по....майсторско каране на машината!Браво Тоше като за първи път се справи блестящо :friends: !!!
Скоро излезнахме от теснината и се насочихме към яз. Хр. Смирненски.Там на пътя ни имаше препяствие,и се наложи групата по дърводобива да се включи на пълна мощност.
Изображение
Изображение
Изображение
Не след дълго пътя вече беше проходим....
Изображение
....и маршрута ни продължи нагоре към хижата в която бяхме отседнали.Импулсивно решение....Спиране на първата невероятна полянка и....Обща снимка за спомен!
Машините.....
Изображение
Машините и ...лудите им собственици... :grin:
Изображение
Последваха последни километри до хижата,и последно спиране на една ледено-студена чешма за освежаване.

Изображение

Изображение
С това завърши невероятната разходка организирана от Митко и компания.Макар и доста изморени от прехода,бяхме щастливи от преживяното!
.......следва продължение......

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Юни 2011 21:02 
Модератор
Аватар

След кратко освежаване по стаите, се събрахме около барбекюто на поляната зад хижата.По-рано през деня бяха окосили тревата и свежата миризма се смесваше с тази от запаленото барбекю и мръвкарлъците на него.Чувството на идилия сред природата беше пълно и всички се отпуснахме по свой си начин....
Изображение
Дори огромните дървета създаваха едно неповторимо чувство за свобода,необятност и невероятна красота...

Изображение

Изображение
Нямаше стари и млади....всичко живо се забавляваше на макс....
Изображение
Изображение
Изображение
На скарата се работеше усърдно...
Изображение
Чакайте да се претеглим...кой е по-по-най-...... :grin: :grin: :grin:
Изображение
Опс... :ohmy: .....каква стана тя... :lol: :lol:
Изображение
Беше много забавно,особено когато Горския,а след него и Славин се пускаха на моста на Тарзан....
Времето напредна и дойде момента да седнем на масата.
Изображение
Сипахме по ракийка,наздравиците заваляха,лаф-моабета също....
Изображение
Изображение
Изображение
Скоро стигнахме и до съществената част...агъна!Това меко казано беше едно кулинарно творение!Евалла на хората приготвили го...наистина си облизахме пръстите!

Изображение
Изображение
Изображение
Този път наблегнахме повече на лафа и танци нямаше/макар че бяхме подготвени с музика/,но...някакси решихме да раздуем приказката с колегите отколкото да си изкълчваме глезените по дансинга ;) /
Изображение
Част от жените на клуба....
Изображение
Славин игра на агъна с ножа по главата и...той си прехапа езика... :lol: То и аз да бях.... :grin:
Изображение
Вечерта премина с много наздравици и хортуване.Хапнахме,пийнахме и къде призори се опитахме да НЕ объркаме стаите си... :grin:
На сутринта бях буден още в 08.30ч.Направо е невероятно след всичко изпито и лягане призори,как станах отпочинал и наспан.Събрахме се за закуска,където си разменихме фотоматериалите,хапнахме кой баница,кой /по-махмурлийте като мен и Славин/шкембенце и....
Изображение
....дори гледахме най-екслузивните клипове и снимки :good:
Изображение
След закуската дойде ред и да стягаме багажа.Освободихме стаите,метнахме се отново на джипките и....хайде в посока Габрово.Посетихме Соколския манастир/макар че аз лично съм ходил там няколко пъти,винаги се завръщам с интерес всеки следващ път/Красотата му и изгледа който се разкрива е уникален...
ИзображениеИзображение
Изображение
След посещението се отправихме и към място в планината ,за да си направим последно барбекю.Навсякъде зеления Балкан радваше окото и носеше някакво невероятно успокоение.Накъдето и да се обърнеш беше невероятна красота.Намерихме подходящо място,запалихме скарата и се отдадохме на хапване,пийване и последни разговори.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Шаманът се приготвя за свещения ритуал.... :D
Изображение
Изображение
Ха....излових единия колега от Габрово със...Загорка... ;)
Изображение
Хм....имам някъде из снимките и другия ....и той със Загорка...ама де отиде снимката... :hmm:
Наздраве момчета...за хубавия купон който си спретнахме :drinks:
Обедния купон си вървеше....
Изображение
Изображение
Сръбското винаги те кара да играеш....не знам защо е така... :hmm:
Изображение
Изображение
По молба на моя бъдещ сватанак-Иво Мишев, ви представям снимки и на неговата красавица/така поне той я нарича де ;) /....Уникалната Фронтера Спорт....
Изображение
Изображение
А на тази интересна снимка са....Булката,младоженеца и....зестрата... :lol: :lol: :lol:
Изображение
И така...за съжаление всичко хубаво свършва прекалено бързо.Така беше и сега.Времето напредна и скоро приключихме с барбекюто и поехме по пътя към дома.
Нашите любезни домакини ни изпратиха чак горе до Бузлуджа.Пътя до там беше невероятно красив....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Бузлуджа изглежда много далеко....направо имаш чувство че никога няма да стигнеш до там....
Изображение
Малко по-късно все пак достигнахме асфалта между Шипка и Бузлуджа,спряхме да си вземем довиждане с нашите домакини,като си обещахме,че това няма да е последното мероприятие заедно!
С това нашето пътешествие не приключи.Насочихме се към паметника Шипка,като за първи път го хванахме и в работно времи и...спряхме разбира се да го разгледаме отвътре.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тошко и Нурито....Една крачка по-опитни в офроуда.Браво издържахте теста отлично :bravo:
Изображение
Горските.....вечно младите в компанията... :)
Изображение
Групата от южна България....
Изображение
Последни общи снимки...
Изображение
За съжаление дойде момента всеки да тръгне към родното си място.Вземане на довиждане,последни лафове и...хайде по машините към дома....
Изображение
На връщане не издържах и....заразен от титлата подводничар първи клас продължих с водния туризъм,под предтекст че трябва да се събори калта от джипа.... ;)

Изображение

Изображение

Изображение

И така...с тази лудория приключи този толкова дългоочакван уикенд.
Уикенд който ще запомня с невероятните изживявания които имахме по време на прехода,уикенд който ще запомня с хубавата маса и приятната раздувка,уикенд който ще запомня с приятните мигове с невероятната компания!
Момчета,благодаря ви за преживяването което си спретнахме заедно и се надявам искрено да не е последното ни съвместно мероприятие!!!
Благодаря!!!
Поздрави!!!
LUBASHKI777

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Юни 2011 21:03 
Модератор
Аватар

Ето и линк към темата с разискванията.
http://offroadsz.com/forum/viewtopic.php?f=32&t=1661&start=225

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ]