Дата и час: 15 Ное 2018 09:26

Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Заралий откриват сезон 2010-2011г.-Скален офроуд..и още нещо
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Сеп 2010 08:01 
Модератор
Аватар

Неделя 12.09 10г. реших да се поразтъпча в планината,че нещо от доста време не бях го правил.Без дори да обявявам кой знае колко,за мое учудване се събрахме 4 джипки и направихме едно подобаващо откриване на сезон 2010-2011г.Някога бяхме се качвали до Бузлуджа през едно доста екстремно,най-вече скалисто място с един супер хард праг за преодоляване.И така реших да направим един тест на машините за клиренс ,проходимост и естествено тест за психиката на водачите им!
Тръгнахме в 09.30ч. от бенз. ОК...Екипажите бяхме Танко,Горски,Данчо и моя милост.
Изображение
Решихме да караме изключително и само по черно,затова и маршрута ни мина през Змеево-Ягода-Черганово-Енина ,а от там и щурм на Стара Планина.
Мястото където вече задължително се закопчават тресчотките....
Изображение
Около Змеево на това баирче сме се чудили как да се качим в кално време,но сега машините направо отлепяха от тягата.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Продължихме и скоро стигнахме Ягода и продължихме в посока Черганово.
Колоната беше малка,а колите подготвени и се движехме стегнато .Е...и аз ги наглеждах от време на време де.... ;)
Изображение
Изображение
На няколко километра преди Черганово,пътя пресича река,и докато преди тук сме минавали при 1м. вода,сега въпреки че нивото беше много ниско ,не закъсняха емоциите на скоростното преминаване.
Изображение
Изображение
Изображение
Достигайки Енина,ние навлезнахме и в същинската част от замислената разходка.Пътя в началото беше много панорамен,за сметка на следващия си етап където не смеехме да погледнем в страни и се чудехме кой камък точно ще ни изхвърли от пътя в дълбоката пропаст.
Изображение
Изображение
Както вече споменах пътя стана супер хард.Изкачихме се през една борова гора буквално по скален улей... :PO""
За съжаление той обаче беше осеян с големи камъни и дупки.Нисана който има завидни ходове на моменти виждаше зор/е това се дължеше и на голямата му широчина,защото и с провирането между дърветата трябваше да се боря/.Терена беше хем тежък ,хем и доста красив.За съжаление нямаше никаква възможност за снимки,защото спреш ли...няма тръгване нагоре.
Излезнахме от гората и пътя започна да се вие по ръба на много дълбоко дере.За съжаление беше тясно,с много камъни които те повдигат и накланят застрашително към пропастта,почвата беше рока пръст с камъчета и....проблема не закъсня.Нисана в един момент просто хлътна с десните гуми в дерето.Дали превъртя гуми на рохкото и занесе или както Горския подозира,просто брега не издържа и се срина не знам,но...факта беше на лице.Пробвах да се върна на ход на пътя но....само задно ляво колело имаше добро сцепление ,а то ме изнасяше още повече в пропастта.
Изображение
Изображение
Наложи се разбира се да разпъна лебедката и с нейна помощ скоро бях отново на пътя.
Изображение
Изображение
Малко след произшествието,излезнахме и на въпросния скален праг.Преди съм минавал един път,но моя джип беше доста променен оттогава насам и ми беше интересно как ще се представи.
Няма да споменавам ,че гледката която ни се разкри беше невероятна!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последва и теста на машините....първи като по-нетърпелив беше Танко,но.....не беше така лесно както изглеждаше.... 047
Изображение
Изображение
Танко след неколкократни опита успя,но...с цената на пушещ и запален съединител,който в последствие се установи че е тотална щета... :o
От Данчовото преминаване имам само клип,но...и други снимаха и смятам че ще има фото.
Горски.....а за следващите кадри ще тряя да почерпиш....сега имаш избор за по-така аватар!!!
Изображение
Ето тази например е станала невероятна...аре сменяй аватара.... 064
Изображение
Изображение
Горския също след няколко опита и зверски удари по носачите и предната защита успя да премине :":" !!!
От моето минавате, нямам нищо.....другите ще пускат има клипчета.Преди време като минавах от тук опрях на дясна степенка,но с 31-ци гуми.Сега не опрях никъде,но за сметка на това при подскоците нагоре,камъните които са доста поразровени от преди ме хвърлиха към скалата в дясно и ....щета....Скъсан разширител и леко огънат калник.
Изображение
Изображение
Не е фатално,и боя няма олющена дори...просто седи като белег на приклада на вярната пушка... 047
Данчо мина перфектно.Убедихме се че дългата база за подобни места е по-добре от късата,защото докато аз драсках с 4-те колелета по камъните,той спокойно и здраво стоеше със задните на чистото....а доста му помогна и автомата....
Важното е че и с щети всички преминахме екстремното място.Забравих да спомена,че в Крън имахме среща с Тенко от Казанлък и група ендуристи.Тъй като бях минавал един единствен път по тия места,а пътя го нямаша на ГПС-са,те ни съдействаха,и не само ни поведоха по правилния път нагоре,ами до въпростното екстремно място караха заедно с нас.
Благодаря ви момчета за помощта!!!
Продължихме напред,ендуристите отпрашиха нагоре в посока Бузлуджа, а аз отбих колоната и закатерихме един връх.На същия съм се качвал един единствен път,и имах спомен че е малко по-широк на самото било.Така се бях набрал нагоре,че...замалко да има серия от филма...."Летящия Холандец"...само дето щеше да е ...Летящия Нисан... :PO""
Красотата на панорамата беше неземна......
Изображение
......и въпреки температурата от 9градуса С....и доста силния вятър ,всички се пръснаха да се снимат омаяни от простора,свободата и неземната красота която ни предлагаше майката природа!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Машините гордо строени...покорили върха.....Е,втория въпрос беше как ще маневрираме обратно.... :?
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
С нежелание продължихме напред.Е...Горския първоначално назад.....че горе нямаше как да обърне... :PO""...Бая се притеснявах докато слезе с пикапа по стръмното и дълго надолнище обратно на пътя
Последва продължително стръмно изкачване и след това навлезнахме в дебрите на една дъбова гора.Тук за мен лично имаше доста приключения.И дърветата по пътя /макар и без резачка с нас/,бяха едни от най-малките проблеми......
Изображение
Широкия Нисан на няколко пъти направо под въпрос се провираше между дърветата,а на едно място се наложи вече и асистенция и навигиран от Горския,буквално на косъм преминах през тесния участък.Там за съжаление аз дадох втора щета.При помощта от Данчо да ми свие лявото огледало болта на който се държи към стойката се скъса/доста беше корозирал/....и така за съжаление останах без ляво странично огледало/е..вече е почти тунинговано и предстои монтаж/.....
Изображение
След доста инфарктни поне за мен и широката ми джипка ситуаций,скоро излезнахме на Бузлуджа.Заведението естествено не работеше и ние ....хайде към Шипка.Въпреки мъглата,карахме доста стегнато и не след дълго вече хапвахме супички,омлетчета и туй-онуй в любимото ни заведение.
Изображение
Изображение
Скоро потеглихме.На връщане решихме да се спуснем по един доста стръмен път.За да го достигнем се наложи връщане отново близо до Бузлуджа.Беше доста мрачно,а и мъглата не беше хич малка......
Изображение
Достигайки отклонението,ние се отделихме от главния път и навлезнахме отново в гората.
Изображение
Последваха доста серпентини надолу,докато достигнахме до едно място където Горския реши че е по-пряко... 050 050 050 .....и се заспускахме надолу по почти отвесния на места ново направен път......
Изображение
Изображение
Проблема на моменти не беше в стръмното толкова,колкото в рохката пръст която те свличаше и на скорост и на спирачка.....
Изображение
.....поне беше широко и освен острите на моменти завои нямаше съществен риск от пропадане в дерето.
Изображение
Ето тук на снимката не си личи огромния наклон,но...вгледайте се в дъното напред...и ще ви стане поне мъничко ясно.....
Изображение
А на подобни места трябваше доста да се внимава,да не те занесе рохката пръст на завоя ,защото дерето не беше хич малко.....
Изображение
Беше хем кефещо и красиво,хем и малко напрегнато.....
Скоро направихме сбор на машините,защото изчакването да се преминат определени места ни беше разкъсало доста колоната......
Изображение
А като си помисля,че Горски навремето беше предложил да го катерим това...и то в кални условия.... :PO"" ....
Изображение
Скоро излезнахме вече на равното и разходката клонеше към своя край.
Изображение
Изображение
Слезнахме в равнината......а това щеше да ни е май последната снимка от разходката,но....
Изображение
....шило в торба стои ли???
Леко зададох че няма да е лошо да поомием джипките,но на първата рекичка преди Тулово за съжаление нямаше необходимото ниво вода.Веднага обаче се оформи мнението за Тунджа при Ягода.Не чакахме повторна покана.Метнахме се по машините и скоро се завихри щур воден купон.
Изображение
Изображение
Първоначално доста погазих из реката/сега с шнорхела не се притеснявам толкова колкото преди/,дори за малко излизайки на един пясъчен бряг да си остана там.
Реката така обаче е подмила бреговете,че.....докато преди слизах по вертикалния бряг,сега като пробвах същото упражнение,Нисана застана с двете предни гуми във въздуха и ни напред ...ни назад.... :PO"" ..... 050 050 050
Изображение
Изображение
Добре че Горския беше наблизо и...получих помощ от приятел... :frend::
Изображение
За съжаление тук получихме сериозна щета.... 090 .....
Данчо преминавайки с доста газ през реката,счупи перка на Тойотата и парчетата пробиха сериозно радиатора му.....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Добре че реката беше до нас.....измъкнахме шишета,наляхме тунджанска водица и Данчо се изтреля към Стара Загора ,докато не е изтекла ценната течност.С Горския се опитахме да го настигнем,но явно зора какво ли не прави...бая бързичко е карал.
Танко остана да си правят фотосесия и макар че беше качил Витарата на една бабуна и на мен лично ми изглеждаше окантарен ни каза да караме след авариралия джип ,а той ще ни догони.В последствие разбрахме,че тогава всичко е било наред,но при следващ опит да го качи отново на бабуната наистина се е окантарил и .....
Добре че видях че ми е звънял чак на входа на Ст.Загора....иначе щях да се чудя за него ли да се връщам или след Данчо да карам.....Като си мисля сега...май и след двамата....Няма да ги оставим в беда я!!!
Тъкмо му звънях ,когато го видяхме с Горския да идва....успял с доста зор да се измъкне сам!!!
Разделихме се,а секунди след това и Данчо ми звънна, че се е прибрал без проблеми!!!
И така....четири джипки може да се каже че открихме сезона!Макар че времето беше доста сухо,намерихме подходящ екстрем и маршрут където да тестваме и лифта и възможностите и психиката си разбира се!!!
Мисля че всеки се представи много добре,и въпреки погромите които не бяха малко за една разходка при толкова малко машини в колоната/моя калник , разширител и огледалото,съединител на Витарата и...перка и радиатор на Тойотата/,смятам че всички се накефикаха и си изкараха добре!!!
Поздрави!
LUBASHKI777

Заглавие: Re: Заралий откриват сезон 2010-2011г.-Скален офроуд..и още
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Сеп 2010 08:02 
Модератор
Аватар

Хайде на Видеото....мисля че ще се накефите... ;)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ojBiGBuMzg0[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y_WNV8rj0ws[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4cyEFCdFwSY[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AwI3yfz2sKA[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W351q173Lbg[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-fkxvgkBNU4[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tP64UIWX-94[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wuID9rRPJJw[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w1DBOFDzNAs[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IZLS4I03giU[/youtube]

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ]