Дата и час: 19 Юни 2019 22:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 2 [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Какво харесвам в офроуда .
Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Окт 2008 08:57 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Видев
Колеги разкажете какво харесвате и нехаресвате като маршрути, трудност, скорост,дължина.Аз правя по100-150 км до някой връх ,красиви гледки,малко пеша,барбекю.Ако на пътя има препятсвие добре,но него търся насила.Не се завирам в някое дере да видя дали джипа минава .Мога да тръгна по изоставен път-голяма тръпка е.Най ми харесва експедиционният офроуд.

Профил  

Заглавие: Re: Какво харесвам в офроуда .
Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Окт 2008 18:06 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Видев написа:
Колеги разкажете какво харесвате и нехаресвате като маршрути, трудност, скорост,дължина.Аз правя по100-150 км до някой връх ,красиви гледки,малко пеша,барбекю.Ако на пътя има препятсвие добре,но него търся насила.Не се завирам в някое дере да видя дали джипа минава .Мога да тръгна по изоставен път-голяма тръпка е.Най ми харесва експедиционният офроуд.

Според мен темата е много добра и мястото и не е тук!!
Но нека всички изразят мнението си,и тогава може да се премести.
Аз 100% съм на твоето мнение,за разлика от теб обаче обичам да карам по бавно и да се наслаждавам на природата.Обичам да карам в гора и да катеря ,а не да се забия в някоя нива и да се калям като прасе.Мисля,че ми е наследство от моторите.

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Окт 2008 20:27 
Модератор
Аватар

Твърдо съм ЗА темата да се премести ,за да е видна за всички.Браво на Видьо че се сети за такава тема.
Аз ще пиша за моя офроуд в друго мнение.Поздрави.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Окт 2008 21:08 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

МПС: ZJ V8 5,2 - само 220 магаренца
Ако има кой дами плаща горивото и потрошените части (ремонта от мен)- бих излизал всеки ден на какъвто ще оффроад без претенции ,,,ама аигиди няма такъв човек затуи,, се проявявам доколкото ми съвест позволява......
:frend:: :frt:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Окт 2008 21:55 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Харесва ми да карам по "черно" но не на ръба на безумието. Харесва ми това което прави Видев- разходки по Балкана .Ясно ми е че без екстрем и ремонти не може /то и това си е тръпка/ .

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Окт 2008 02:11 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

МПС: Suzuki Santana 1988 ,Suzuki Grand Vitara 2006, Audi A6 2010
Накарал съм се на бързо , по магистрали (макар че ще го правя още), нагледал съм се на катастрофи и т.н. , сега искам бавно ,по черно и щастливи хора.
Не обичам да се доказвам или да доказвам способностите на автомобила си -защото и в двата случая не съм 100% сигурен а да не говорим че точно тогава стават и белите.
Естествено че без лек екстрем (той пътя ти го предлага )и без леки ремонти не може , но сам да си ги търся -НЕ.
Искам като седнем на обед да се веселя и да се наслаждавам на природата а не да мисля за предстоящите ремонти и разходи( защото съм се направил на мъж), това някак си не ми е нормално.
Уважавам състезателите , но при тях е друго -спонсори , материални блага и след много победи и пари идва ред и на духовната наслада че си N: 1.

p.p. Да отговоря на въпроса де: :oops:

Оффроуда ми харесва защото бягам от стреса , от проблемите (за момента ), от града и неговите негативи и т.н.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Окт 2008 00:19 
ОФРОУДЪР
Аватар

+1 за мнението на Видев.
Да усещам и да се наслаждавам на природата и тишината. Това са нещата които ми липсват. Ъфроуда е начина да си ги набавям.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Окт 2008 07:33 
Модератор
Аватар

И при мен нещата са подобни както при Видьо,само че моя офроуд бих го нарекъл експедиционен с хард елементи.Това означава,че обичам да се пробвам по време на прехода да преодолявам екстремчетата по пътя/като дори понякога и умишлено се навирам в тях,е.....с премерен риск де за да не бавя групата ;) /.Харесва също много и карането до интересни и непосещавани дестинации,както и преспиването на палатки ,с барбекюта и наслаждаването на красотите на майката природа.Харесва ми преодоляването на препятствия от всякакво естество в природата с наличното оборудване което нося с мен в джипа.Това което до някъде не харесвам е по време на преход да карам с излишно висока скорост по камънаците и дупките,което троши колата много повече отколкото ако се пробваш бавно и обмислено на някое екстремче.При такова каране по никакъв начин не мога да се насладя на красотите през които преминавам,пък камо ли да спирам постоянно за някоя хубава снимка.При такова каране обикновено погледа ми е вторачен в камъните,дупките и други препятствия по пътя и в никакъв случай не мога да се насладя на гледките покрай които минавам.Ето това са нещата,които харесвам и които не харесвам в офроуда.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Окт 2008 01:36 
Член на Офроуд клуб Стара Загора
Аватар

Име: Попов
Аз отивам там, където ме заведе групата- софт, хард, квото дойде и доколкото ми позволяват силите и възможностите. Допадат ми премерените рискове. Нямам пред кого и за какво да се доказвам. Харедват ми кратките почивки, щото със всеки имам какво да си кажа, Общо взето адреналин и сладка приказка ......

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Окт 2008 17:11 
Модератор
Аватар

МПС: W210 2.9TDI
Мазда B 2500 4х4 пикап
Всичко ми харесва в офроуда,особено разтоварването от стреса през седмицата!Още и това че съм сред приятели и вижданията ни по офроуда са съвсем сходни!Харесват ми и неделните разходки и експедиционния офроуд!И най вече че съм сред Вас мои млади приятели! Поздрави! :frt: :"":

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Окт 2008 09:19 
Модератор
Аватар

Ето на това казвам аз истински офроуд,защото същността на думата е да се движиш БЕЗ път,а черните пътища не покриват на 100%това понятие.
http://offroad-extreme.com/index.php?option=com_fireboard&Itemid=6&func=view&id=54&catid=51

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Окт 2008 21:35 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Абе бати Любчо,аз този офроуд мога да го направя и с "Вартбурга" :L:L;;

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Окт 2008 21:52 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

МПС: Suzuki Santana 1988 ,Suzuki Grand Vitara 2006, Audi A6 2010
Аз не виждам какво ни пречеше да го направим , имаме машините , имаме природата - има и мераклий, просто трябваше предложение. :frend::

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Юли 2010 21:54 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Да посъживя малко темата на Видев...

Моето виждане е следното:
Обичам природата и прелестите които ми поднася ... всеки път уникално различни!!!
Харесвам да карам по черно ... но не обичам да се Показвам и Доказвам!!!
Обичам да съм с приятели и съмишленици ... по време на преход или неделна разходка!!!
Харесвам да посещавам различни места и трасета!!!
Обичам да се справям с естествени препядствия поднесени ми от майката природа!!!
Харесвам палатковите лагери и огън с дебели сухи дърва с наредени приятели около него!!!
Обичам бавните скорости на 4Х4 там където е необходимо!!!
Харесвам да виждам два скоростни лоста стърчащи от ск.кутия!!!

Двете думи харесвам и обичам ... на моменти се сливат в едно цяло преживяване и разтоварващ адреналин от който не мога да се оттърва /ама и не искам де/!!!Понякога съществуват трудни моменти или проблеми от различно естество но, като си спомня за ключовете думи и ми идва нова сила и кураж да се преборя с тях.Пак тези две думи ме бутат напред и ми помагат да преодолея сивото ежедневието!!!
Офроуда е дума с голямо значение и отговорност ... поне за мен!!!

Има още какво да се напише ...

Поздрави. 039

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Юли 2010 21:56 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

STEF BMW написа:
Да посъживя малко темата на Видев...

Моето виждане е следното:
Обичам природата и прелестите които ми поднася ... всеки път уникално различни!!!
Харесвам да карам по черно ... но не обичам да се Показвам и Доказвам!!!
Обичам да съм с приятели и съмишленици ... по време на преход или неделна разходка!!!
Харесвам да посещавам различни места и трасета!!!
Обичам да се справям с естествени препядствия поднесени ми от майката природа!!!
Харесвам палатковите лагери и огън с дебели сухи дърва с наредени приятели около него!!!
Обичам бавните скорости на 4Х4 там където е необходимо!!!
Харесвам да виждам два скоростни лоста стърчащи от ск.кутия!!!

Двете думи харесвам и обичам ... на моменти се сливат в едно цяло преживяване и разтоварващ адреналин от който не мога да се оттърва /ама и не искам де/!!!Понякога съществуват трудни моменти или проблеми от различно естество но, като си спомня за ключовете думи и ми идва нова сила и кураж да се преборя с тях.Пак тези две думи ме бутат напред и ми помагат да преодолея сивото ежедневието!!!
Офроуда е дума с голямо значение и отговорност ... поне за мен!!!

Има още какво да се напише ...

Поздрави. 039

Това ми хареса :":"

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 2 [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]