Дата и час: 19 Сеп 2019 03:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 34 от 34 [ 505 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: С КОМЕНТАР
Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Фев 2014 16:23 
Модератор
Аватар

Име: Виктор
МПС: Тойота Ярис
На последната снимка си снимал и снимащият ;) .

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Фев 2014 22:44 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Станислав
МПС: opel frontera 2.5 TDS
И аз го видях :good: :D

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Фев 2014 08:45 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Аз ви показвам, че един завод който е произвел 100 000трактора и незнайно колко бронирани машини сега е пълна разграбена разруха, а вие дали се виждам, че снимам или не. Не съм целял да показвам фотографски умения, а и не мога. Целта ми беша да покажа началото и края на една история. Имало е 7000 работници, които са били специалисти и са правили машиностроене в този завод, имали сме още десетки такива заводи, правехме компютри, роботи, а сега като се научим да сглобяваме алуминиева дограма или да лепим и балансираме гуми сме гордостта на семейството... Не искам да обиждам никого, но действителността е такава.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Фев 2014 08:53 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
slavin написа:
Аз ви показвам, че един завод който е произвел 100 000трактора и незнайно колко бронирани машини сега е пълна разграбена разруха, а вие дали се виждам, че снимам или не. Не съм целял да показвам фотографски умения, а и не мога. Целта ми беша да покажа началото и края на една история. Имало е 7000 работници, които са били специалисти и са правили машиностроене в този завод, имали сме още десетки такива заводи, правехме компютри, роботи, а сега като се научим да сглобяваме алуминиева дограма или да лепим и балансираме гуми сме гордостта на семейството... Не искам да обиждам никого, но действителността е такава.

ДЗУ, Агробиохим-едно не ми е ясно, и те питам теб: Как е възможно едно държавно предприятие, като пример ще дам ВМЗ-Сопот, да го изкарат в несъстоятелност защото нямало поръчки? А примерно едно частно предприятие като Прогрес, да дава толкова работни места и да има печалба! Не е ли въпрос на Мениджмънт? И ако е така, защо аджеба ги държат тези хора да управляват тези предприятия?

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Фев 2014 09:46 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Освен мениджмънта има и друго. Прогрес прави отливки и е в сферата на заготовките-не сме голяма заплаха. Виж за Химкомбината спокойно може някой да получи рушвет от някой голям производител примерно от BASF да го затворят. Тракторния също е проблем за хилядите марки производители... ВМЗ го подготвяха за приватизация и там беше проблема, сега май имат поръчки. На никой не му трябва производител, ние трябва да сме пазар. От запад ни учат да не произвеждаме индустрия, а от изток да не произвеждаме зеленчуци и само да купуваме, купуваме, но пари откъде като не произвеждаме?
Само като пример: колко е по лесно да се "контролира" вноса на няколко кораба захар, отколкото 7-8000 човека да произвеждат захарно цвекло и 4-5 фабрики да го преработват в захар и производни?

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Фев 2014 10:04 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
slavin написа:
Освен мениджмънта има и друго. Прогрес прави отливки и е в сферата на заготовките-не сме голяма заплаха. Виж за Химкомбината спокойно може някой да получи рушвет от някой голям производител примерно от BASF да го затворят. Тракторния също е проблем за хилядите марки производители... ВМЗ го подготвяха за приватизация и там беше проблема, сега май имат поръчки. На никой не му трябва производител, ние трябва да сме пазар. От запад ни учат да не произвеждаме индустрия, а от изток да не произвеждаме зеленчуци и само да купуваме, купуваме, но пари откъде като не произвеждаме?
Само като пример: колко е по лесно да се "контролира" вноса на няколко кораба захар, отколкото 7-8000 човека да произвеждат захарно цвекло и 4-5 фабрики да го преработват в захар и производни?

И пак стигаме до едни единици хора, които решават да не излизаме от дъното! Явно добри пари получават да ни държат там!
Но въпросът беше; дали няма да са по добре, когато парите от собствената им икономика които са доста по големи (хем агнето цяло, хем .........сит), от колкото да получават (от BASF да се затвори Химкомбината) пари под масата?
Като в първият вариант не си зависим от никой?

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Фев 2014 10:43 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Борис
МПС: опел фронтера б
Нещата са планирани от външни за нас фактори . Още когато започна масовата приватизация правилата бяха гнили като нормативна уредба . Направиха се РМД та с цел да се възползват определени хора . Да наистина има и много читави такива които успяха да запазят фабриките , дори да ги развият . Мое мнение е , че още в самото начало трябваше да се пуснат чуждестранни инвеститори , а не да се дават на червената върхушка - пример е Чехия и Словакия . Всичките им фабрики си работят . Но ние като нация не сме единни , винаги слагаме личното пред общото .. Ами земеделието .......

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Фев 2014 16:05 
Модератор
Аватар

slavin написа:

Ти пречупваш видяното през това от което разбираш ти, а аз през това което разбирам аз. За това и се хванах за изображението ти в кадъра. Беше време когато и аз пречупвах нещата през твоята гледна точка и имах вярата, че е въпрос на време нещата в България да се оправят. Беше, ама отмина. Достатъчно примери видях, за това как от едно абсолютно печелившо производство се докарват нещата до просешка тояга. И то не заради лошо управление, а точно по примера който си дал с BASF. Съвсем умишлено управляващите ни (Ви) водят към такова състояние на нещата и то не от некадърност, а точно поради причините които ти си изброил:
slavin написа:
...На никой не му трябва производител, ние трябва да сме пазар. От запад ни учат да не произвеждаме индустрия, а от изток да не произвеждаме зеленчуци и само да купуваме, купуваме...

Само едно уточнение бих добавил. Не ни учат, а ни принуждават!!! В съседното ми село има завод за производство на трактори. Населението на селото е около 5000 души. Как може от тази шепа хора да събереш достатъчно къдърни хора, а в Бг. от 8 000 000 да не можеш да събереш и произведеш един трактор. Всичко е със цел и всичко е политика. Докато не се появи някой политик с топки, все ще изпълняваме чуждите правила. Ма то и да се появи... Вижте какво става в държави които не играят по свирката на световните сили. Ирак беше голяма заплаха за човечеството с неговите огромни запаси от биологично оръжие, или поне така гласеше информацията с която разполагаше Пентагона. Официално вече американските сили са се оттеглили от тази държава, а докато насаждаха демокрация не можаха да намерят никакво химическо оръжие, само петрол намериха и се разпоредиха с него. Преди няколко дена четох за извършителя на бомбен атентат в Сирия. Оказал се англичанин, един от стотиците английски поданици участващи срещу заплащане в редиците на сирийската опозиция. В статията пишеше от какви националности и приблизителен процент са хората в опозиционната сирийска армия. Най-малко имаше сирийци в този списък, иначе официално Европа и Америка подкрепят хората недоволни от управлението на техния ДИКТАТОР. Така е и с Либия, Египет, Афганистан с неговите талибани създадени от ЦРУ... Съмнявам се при вас често да става дума за проблема на сърбите и македонците с шиптърите (албанците). Имам много колеги сърби които винаги когато стане въпрос за политика ме предупреждават, че е въпрос на време да ни превземат и нас шиптърите, така както превзеха Косово, а в момента тихомълком заливат и Македония. Всичко от страна на големите (великите) сили е демагогия и лицемерие. За това и се хващам за силуета в снимката, а не за подтекста в цялото мнение със снимките на Славин. Извинявай Славински ако съм събудил в теб някакви негативни усещания! Ти си човек който продължава да се бори плувайки с/у течението и само ти си знаеш какво ти струва това. Също така и само ти си решаваш до кога можеш да продължаваш. Аз лично не виждах да се задава светлина в тунела и за това... Знаете за моето решение по въпроса.

Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Апр 2014 16:13 
Модератор
Аватар

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Апр 2014 21:14 
Модератор
Аватар

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 34 от 34 [ 505 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]