"+" и "-" на джипките които карате.

СНИМКИ НА ДЖИПКИТЕ И ОБОРУДВАНЕТО ИМ
Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Re: "+" и "-" на джипките които карате.

Непрочетено мнение от lubashki777 » 06 яну 2010 22:40

Стеф....чакаме тогава да ни споделиш + и - на Рънъра...твоя е малко по-различен от този на Марин....и сигурно има някои по-различни плюсове и минуси ....давай да ги чуем през твоя поглед...как ги виждаш с бензиновия шестак нещата???
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
STEF BMW
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 04 фев 2008 23:22

Непрочетено мнение от STEF BMW » 06 яну 2010 23:47

Минуси:
1:Задната врата е толкова шибана,че нямам думи (трябва да се свали прозореца за да се отвори вратата при заскрежал прозорец няма отваряне)
2:ръждясва и гние много
3:много слаба предница (независимото окачване си е минус за мен)
4:слаб преден диф (информацията съм я събрал от колеги в софийския форум)
5:много некомфортна и тясна вътре в купето (явно е направена за малки япончета),пространсвото за задните седалки е много малко заради големият багажник
6:слаба скоростна кутия (лагерите в нея са консуматив,има доста писано и за този проблем в софийския форум)
7:Тясна и при висока скорост на завой се обръща!! след 98 година моделите ги правят с по ниски пружини заради този недостатък
8:Няма блокажи
9:Няма подгряване на страничните огледала,за джип това е голям недостатък
10:Няма интеркулер.

Заключение:

Джипа не е за хард и лек офроуд поради недостатъците които съм изброил,а за лека експедиция по балканите или вилата със семейсвото
Това е според Марински!

Това е според мен!
1.Съгласен!
2.Не съм съгласен!Колко годишни са ни джипките ... та да обсъждаме състоянието им ,в частност корозията!?Едни гният повече от други!
3.Съгласен!Ама ,видите ли сега ,като не е с цял преден мост и си имат шарнири и к.щанги ... да не стават?
4.Не съм съгласен!Извода е от СФ - форума!Недай си боже да строшим някой ... тогава ще коментираме!Те и за "Фронтерите" много лаеха за дифовете ,ама си ги карахме без грижи!
5.Не съм съгласен!Аз съм 180см. ... в пъти от ръста на Японеца и не съм културист с гръдна обиколка 130см.!Този негативизъм е отново от СФ форума ...!
Кое МПС с четири врати е по широко от това с две - игнорирайки товарния отсег?Интересно е ,че този модел е разпространен в цяла Европа ,САЩ и къде ли не по света т/ст много далеч от Япония!Може би за японските квартали и предградия?
6.Отново СФ - форума!
7.Съгласен!Проблема и решим с джанти с "-" ЕТ и фланци!Ами да не ги повдигаме тогава ,да не клатят и обръщат ... де?
8.Съгласен!Факт е!
9.Съгласен!Чак недостатък ... малко пресилено!
10.Там нищо не разбирам и дума не смея да обеля!

Та ,така виждам нещата аз.Не ,че моята е ехееейй "Тойота" ,ама всеки джип си има предназначение ,а именно ДБЗ/КБЗ или пикап!Ако исках пространство ... щях да си карам "Фронтерката" ,да си товаря багажа на покрива и да си свиркам ,а децата ми да стоят клекнали на задната "широка" седалка ... защото в мястото за краката им е хладилната чанта и два сака!?

А ,като този модел не става нито за лек/тежък оффроуд ... тогава що е джип?Аааа и няма подгряване на огледалата ,ама както казва Горския "пълно щастие няма"!

П.П.Ами ,като има толкова недостатъци т/ст "-" ... що му трябва човек да си купува точно такъв ... то избор голям?Всеки според нуждите ... казвам аз!

Поздрави. 039

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 07 яну 2010 10:51

Ей това се искаше...всеки да си даде гледната точка..... 271
Защото тя винаги е малко по-различна от тази на другия,а истината пък е винаги някъде по-средата!!!
Поздрави 039
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
STEF BMW
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от STEF BMW » 10 яну 2010 19:38

А ,сега!...Става ли ,освен до вилата ... де? 050

Потребителски аватар
belata
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 05 фев 2008 21:49
ime: MUD ANGELS-STZ
МПС: TLC 70 Hybrid
Nissan Patrol Safary

Непрочетено мнение от belata » 10 яну 2010 19:44

Всяка джипка става,въпроса е кой е зад волана,и кой ще плаща ремонта когато дойде момента за него 050
http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=679
Радиолюбителска позивна "LZ1BEL"
0888827481(виваком)

Потребителски аватар
STEF BMW
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от STEF BMW » 10 яну 2010 20:06

belata написа:Всяка джипка става,въпроса е кой е зад волана,и кой ще плаща ремонта когато дойде момента за него 050
Вярно е ... прав си ,ама зора кво не прай!?Газзз и каквото такова ... до вилата де! 258 ...Хеййй ,не говорим за ел.огледала и подгрявянето им! 340
Последна промяна от STEF BMW на 10 яну 2010 20:17, променено общо 1 път.
Причина: добавяне!

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 10 яну 2010 21:12

STEF BMW написа:
belata написа:Всяка джипка става,въпроса е кой е зад волана,и кой ще плаща ремонта когато дойде момента за него 050
Вярно е ... прав си ,ама зора кво не прай!?Газзз и каквото такова ... до вилата де! 258 ...Хеййй ,не говорим за ел.огледала и подгрявянето им! 340
Е....за целта е нужно и някой приятел да носи...компресор ,а двама -трима да скачат....пък някой да духа....с компресора де...... 050 050 050.....ама за до вилата става... ;)
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
belata
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 05 фев 2008 21:49
ime: MUD ANGELS-STZ
МПС: TLC 70 Hybrid
Nissan Patrol Safary

Непрочетено мнение от belata » 10 яну 2010 21:17

lubashki777 написа:
STEF BMW написа:
Е....за целта е нужно и някой приятел да носи...компресор ,а двама -трима да скачат....пък някой да духа....с компресора де...... 050 050 050.....ама за до вилата става... ;)
Ееее,то тва никой не е застрахован от него,хубаво че се отремонтира на място,аз преди цяла разходка изкарах помпейки през 10 минути 258
http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=679
Радиолюбителска позивна "LZ1BEL"
0888827481(виваком)

Потребителски аватар
slavin
Модератор
Регистриран: 18 ное 2008 00:06
ime: Славин

Непрочетено мнение от slavin » 10 яну 2010 21:25

Адмирации за Стефан днес. Просто премина навсякъде без забележки.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 10 яну 2010 22:42

slavin написа:Адмирации за Стефан днес. Просто премина навсякъде без забележки.
Въпроса има обаче два аспекта.....колко такива расотки може да изкара.... 047 047
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
slavin
Модератор
Регистриран: 18 ное 2008 00:06
ime: Славин

Непрочетено мнение от slavin » 10 яну 2010 22:53

lubashki777 написа:
Въпроса има обаче два аспекта.....колко такива расотки може да изкара.... 047 047
С изкчение на онова душманско излизане не мисля, че на друго място имаше някакво износващо напрежение. Просто вървеше.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 10 яну 2010 23:26

slavin написа:
lubashki777 написа:
С изкчение на онова душманско излизане не мисля, че на друго място имаше някакво износващо напрежение. Просто вървеше.
Мда....има нещо вярно,но..нека Стефко да сподели впечатленията си....
Тя че върви ...върви....Мина днес отвсякъде без проблем,но нека той да сподели и очакванията си усещайки автомобила и натоварването във възлите и агрегатите му....може ли да кара постоянно с такива темпове или само от време на време.... :?
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 11 яну 2010 11:46

Абе момчета не се заблуждавайте 271 271 !!Това,че е излязла от един коловоз не означава качеството на джипката!!Спомням си гранда на Митака и той минаваше от всякъде но се пренуди да си купи самурайче :frend:: :frend:: .
Когато ви докарах "Косовската"-тойота,както всички видяхте намаше нищо общо със старата генерация Рънари.
Минуси:
1:Задната врата е толкова шибана,че нямам думи (трябва да се свали прозореца за да се отвори вратата при заскрежал прозорец няма отваряне)
2:ръждясва и гние много
3:много слаба предница (независимото окачване си е минус за мен)
4:слаб преден диф (информацията съм я събрал от колеги в софийския форум)
5:много некомфортна и тясна вътре в купето (явно е направена за малки япончета),пространсвото за задните седалки е много малко заради големият багажник
6:слаба скоростна кутия (лагерите в нея са консуматив,има доста писано и за този проблем в софийския форум)
7:Тясна и при висока скорост на завой се обръща!! след 98 година моделите ги правят с по ниски пружини заради този недостатък
8:Няма блокажи
9:Няма подгряване на страничните огледала,за джип това е голям недостатък
10:Няма интеркулер.
1.Задната врата се вдига цялата заедно с прозореца,отделно прозореца си влиза във вратата.
2.2000 година е модела нямаше ръжда никъде
3.Пак не е със цял мост(което за мен е минус) но са махнали тросионните а са я направили с пружини ,супер вози по черен път нищо общо няма със стара генерация
4.изглежда по голям от нашите
5.Много по комфортна и по голямо място за задните пътници
6.Нямам наблюдение но е различна от нашите
7.По тази точка забелязах,че джипката беше с 235 гуми а като спряхме до Стефановата беше висока колкото нея,оргинално лифтована ще е явно,нямам си на идея
8.Има Лсд-от зад и работи на 100%
9.Има подгряване на всякъде без седалките
10.Пак няма интеркулер

Допълнително
Джипа няма ел стъкла(което си е + за военна техника),всеки може да си отговори на този въпрос защо!
При загасяне на двигателя го няма това тресене като моя,някаква нова система явно
Незнам военните защо са избрали точно този модел двигател,и то точно дизел??
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
STEF BMW
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от STEF BMW » 11 яну 2010 21:04

Момчета ,не бих се справил с предизвикателствата без Вас ... категорично!Всеки помагаше с каквото можеше.Благодаря и на Видев ,който не веднъж каза ... "Карай смело от тук "Рънъра" ще мине като по книга" ... има опит - Факт!Благодаря и за отстраняването на проблема с гумата ми ... някакъв си коловоз?!
НО ... искам да споделя с всички ,че за пръв път карам "Катъра" в такива условия!Все пазя и пазя ...!!!Ама дойде ли баира ... ,кво да се връщам ли?
Минуси:
В един момент започнах да усещам загуба на мощ ... открих проблема в движение чистих си ауспуха не веднъж!!!Изходящата тръба се запушваше от хвърчащата кал и в един момент просто се бе капсуловал!!!
Решение:Отстранимо с трапанация.
Плюсове:
ВЕС 77 и БОКО /навигаторите/ ми нека кажат!
От мен:
Мощ на корем - на 31" им взема акъла /върти ги като перка на вентилатор/ ,БФГ М/Т ... разкошна гума за оффроуд!!!Карах ... почти навсякъде само на задно с работещ на 100%ЛСД!
Преден мост слаб с торсиони /не като новата 4рънър/??? Но пък предимство в коловозите от този с цял преден мост!Който смята ,че не е така ... да помисли защо?!Ако не ,аз ще обясня ,какво ми е заключението изхождайки от наблюдението и впечатленията ми.
За Любчо:Става ... крачи яката ,а колко пъти ... времето ще покаже!!!Иначе ... затова са приятелите да си помагат в беда ,кой с компресор ,кой с резачка... ;) Възли и агрегати ... всичко в норма!Дай боже и за напред да е така!
За Марински:Следващият път вкарай в боя или твоята или новата генерация.Тъкмо ще имаме база за сравнение. ;)
За Славински:Просто не вярвах ,че ще издрапам в коловоза /пък и на живо изглежда друго/! ;)

За травмите след разходките ,смятам да не коментираме ... защото всеки впуснал се в подобно приключение ги е усетил на гърба си!
Поздрави. :frend::

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 11 яну 2010 21:10

Ако знаеш какъв мерак имам да пробвам една от косовските 271
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Отговори

Върни се в “ПРЕДСТАВЯНЕ И СРАВНЕНИЕ НА МАРКИТЕ ДЖИПОВЕ И ТЯХНОТО ОБОРУДВАНЕ”