SUV за 5- 6 хил. лв.

СНИМКИ НА ДЖИПКИТЕ И ОБОРУДВАНЕТО ИМ
Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 03 фев 2012 16:01
ime: Борис
МПС: опел фронтера б

Re: SUV за 5- 6 хил. лв.

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 08 фев 2015 11:21

Доктора пак ви зададе и гледай каква стана .......... :jchurrah: :jchurrah: .

Потребителски аватар
slavin
Модератор
Регистриран: 18 ное 2008 00:06
ime: Славин

Непрочетено мнение от slavin » 08 фев 2015 11:41

Аз също се застъпих за Хондата, защото присъстваше в изброените от Доктора. И аз имам наблюдения върху crv и нямам забележки. По нова година сравнявахме поведение на crv 2006 по чист лед с баир и завои и се справи по-добре от последен модел Q5 куатро с всичките системи. Отделно и аз познавам няколко собственика и не съм чул да са недоволни.
ML може да му отвориш задния капак, да му сложиш мрежа и да гледаш кокошки. Всеки опит да го използваш по предназначение ще води до редовни средно големи и големи разходи.
И аз мисля, че Гранд Витарата е много подходяща за всичко изброено от Доктора като критерии.

Потребителски аватар
Христо Тенчев-speed750
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 07 фев 2010 09:05
ime: Христо Тенчев
МПС: Subaru Legacy
Nissan Y60 TD42

Непрочетено мнение от Христо Тенчев-speed750 » 08 фев 2015 13:01

lubashki777 написа:
Христо Тенчев-speed750 написа:
lubashki777 написа:Абе доктора доколкото разбирам му трябва джипка за ...асфалта.За какво му са тези бавни и т.н.... :hmm:
Още повече, че като гледам и каква зима имаме в региона...
Честно казано, не знам какво имате против Хонда CR -V :hmm:
До момента имам няколко познати рибари, които имат въпросното возило и не са се оплакали за нищо.Разхода и е приличен за такъв тип возило, системата и 4х4 не е върха на сладоледа, но пък и няма оплаквания от нея за дефектиране.На по-старите версии на модела пространството в салона за пътниците е много голямо и просторно и така...
Субарото е също много добър вариант, но според мен има няколко минуса:
1. Субарото е автомобил с който обикновено се дава всичката гас по завоите.Това наред с големите мотори които се монтират обикновено на това возило го прави една любима бегачка.
За съжаление обаче това води до амортизации на мотора и е под въпрос в какво състояние ще се вземе дадения екземпляр/доста често в последствие изкачат такива скрити бомби, че може свят да ти се завие/
2.Обслужването и поддръжката на едно Субаро не е много евтина.Казвам го от гледна точка не на собственик на такова, а на търговец на авточасти.
А мита за неубиваем автомобил и изключително здравото Субаро го оставете.Да...здрави машини са, но и експоатацията им обикновено включва голям бой и "сИчката гас".
Лафа са един собственик пенсионер и почти не карано ...го оставете за децата :idea:
3.Читаво Субаро за 5-6 хил. лв. бюджет няма!
Изключвам разбира се Субару Джъсти ... :mrgreen:
Та...всичко е добре, ама предвид горните нещица , аз лично преди време се отказах от придобиването на такъв автомобил!
Поздрави!
Црв-то на газ вкопва клапаните и за глава моргаджиите ще ти съдерат кожата .Разхода на газ е над 12 и до скорост 100км/ч, ако ти се наложи да бързаш на 130 умира ...
Субаруто се вдига лесно и клиренса е колкото на вдигната Витара :grin: .В този ценови клас всички модели стават с обикновена газ ,без да създава проблеми (в момента карам точно такова за работен автомобил). Сравни за колко лева се обслужва подобен клас коли (1998-2004)от други марки (например Ауди) и ще си дойдем на думата за евтините подръжка .
Е...аз говорех спрямо Хондата, но и по-пронцип.Това, че има обслужване и на по-висока цена, не означава все пак, че този автомобил се обслужва без пари.Лошото е, че при недай си проблем с боксеровия мотор и...едно, че става изведнъж много скъпо и второ...няма читави майстори поне в региона, които да му направят ремонта както трябва.
И да...има майстори и мотора му се прави ремонт, но...след това вече не е същото :idea: Не знам защо и какво толкова специфично има, но до тук знам за 3 мотора отваряни на различни места и ремонтирани и след това хората отчаяни си продадоха колите.След това ми стана интересно и поразпитах относно този момент...ами явно се оказа, че това не са само тези 3 изолирани случая и явно дойде ли момент да се отвори мотора, има нещо което е специфично и няма квалифицирани явно до там майстори да го направят като хората.
Другото което е...доктора търси СУВ, който ще се кара по отпуски/където никой не те натиска да бързаш/ или пък от жена му/на нея надали и е чак толкова тежък крака за да кара с над 120км/ч./
Хондата до 100км. на дълъг път гори 10, а не 12л./това е по сведение от приятели разбира се де/, ама...и 12 да е при положение, че моя пасат 1,8 преди време на дълъг път до 100км. ми даваше 9/100 гас направо е нищо като разлика.
Субарото колко ще гори на гас...?
Да не би да дава 6/100...ако е така си заслужава :grin:
П.П.Между другото...обслужването не е само в едни масла, филтри, ремъци и ролки...Виж например какви са цените на едни амортесьори качествени разбира се...
П.П.П. и всъщност темата е за СУВ...въпросните Ауди-ита не се вписват нещо в това понятие...
П.П.П.П. На хондата се поставя система за мазане на клапаните и проблеми няма ;)
Поздрави!
Лябо ,не се заяждам , но да говориш кой какво ти е казал е подвеждащо като информация !
Много близък познат има Црв и за 200000 километра смени две глави и последно аз му смених мотора и диагнозата е една и съща .Сега го е паркирал пред тях и ще го гледа как се разпада ..
Моето е Легаси 2.0 и гори 11/100 газ смесено (с обикновена е ) , налагало ми се е да ползвам и на приятел Форестър 2.0 Турбо с газов инжекцион и гори 12 /100 смесено каране .
Хонда Црв и каквито и праскалки и лейки за масло да му сложиш си е все тая -той вкопава клапаните (това не е от мазане) . Разхода който си споменал е за графата "Селска спартакиада Урожай- всички бягаме за слава "А Хрв-то с това моторче 1.6 е направо летачка -педала до ламарина и ....
Като спомена са другата подръжда и конкретно амортисьори
-Хонда ЦРВ ,ХРВ -предни 118 лева
- Субару Легаси 2 - предни 138 лева
голяма разлика ,да обеднне човек.
Това е по ценова листа на Техко за амортисьори Монро

П.п единственото хубаво и полезно нещо на Хондата е , капака над резервната гума е походна масичка :lol:

Аз повече не смятам да пиша -Щото Една Жена Каза :good:

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 08 фев 2015 13:13

Ами ето че разчепкахме Хондата...и се получи интересно инфо.Аз не съм за нея...просто имах някакво инфо от познати, а те все доволни/до момента нямам такъв който да има проблем с клапаните/ и затова ми стана интересно какво има против това возило...
Някакво друго предложение за СУВ-че... :hmm:
П.П.Гранд Витара между другото няма за такива пари... :idea:
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
Христо Тенчев-speed750
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 07 фев 2010 09:05
ime: Христо Тенчев
МПС: Subaru Legacy
Nissan Y60 TD42

Непрочетено мнение от Христо Тенчев-speed750 » 08 фев 2015 13:18

lubashki777 написа:Ами ето че разчепкахме Хондата...и се получи интересно инфо.Аз не съм за нея...просто имах някакво инфо от познати, а те все доволни/до момента нямам такъв който да има проблем с клапаните/ и затова ми стана интересно какво има против това возило...
Някакво друго предложение за СУВ-че... :hmm:
П.П.Гранд Витара между другото няма за такива пари... :idea:
Цената от 5-6 хиляди е много важна ! За това предложих Субаруто - по проходимо е от изброените по-горе и цената е доста по надоло от прехвалените СУВ-ове 1

Потребителски аватар
belata
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 05 фев 2008 21:49
ime: MUD ANGELS-STZ
МПС: TLC 70 Hybrid
Nissan Patrol Safary

Непрочетено мнение от belata » 08 фев 2015 14:05

http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=679
Радиолюбителска позивна "LZ1BEL"
0888827481(виваком)

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 08 фев 2015 15:13

Субаро е нещо като законодател в този клас , за малко да купя един " горски " !!! ЦРВ съм бутал и моето мнение е , че е малко по-висока кола . На равно нещата са добре горе-долу . Единствената кола която съм виждал да бие субаро е ауди 100 куатро и то на живо . Семерджиев хвали много Фрилендъра , аз нямам впечатления ........

Потребителски аватар
gopi1
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 14 сеп 2009 08:51
ime: Господин

Непрочетено мнение от gopi1 » 08 фев 2015 17:58

Мога спокойно да бъда обвинен в пристрастност, но на мен лично от СУВ автомобилите много ми харесва ето това:
[web]http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8sm0ec[/web]
Не казвам, че е точно този автомобил, но този доказал се модел. :laie44:
Притчи 11:2
Дойде ли гордост, дохожда и срам. А мъдростта е със смирените.

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 08 фев 2015 20:17

Гопи....... :good:

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 09 фев 2015 13:50

gopi1 написа:Мога спокойно да бъда обвинен в пристрастност, но на мен лично от СУВ автомобилите много ми харесва ето това:
[web]http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8sm0ec[/web]
Не казвам, че е точно този автомобил, но този доказал се модел. :laie44:
Ако е този джип/който аз лично го одобрявам/, трябва да е задължително с бензинов агрегат.Тези машини нямат читав дизел...нито 2,5, нито 3,1/и двата италиански мотори VM/ ги бива.
Чак 5-литров мотор според мен е излишно, но виж...един 4,0 литров ще му заспи...
Евтини са, а са доста комфортни, с много екстри и сравнитело държеливи на чупене машини.Части има, каквото липсва се доставя за седмица-две от щатите...
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
antiroad
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 19 май 2009 22:39
ime: Антон Донев

Непрочетено мнение от antiroad » 09 фев 2015 14:00

Дааам , и гори 10- 12 /100 газ.
0887400121

Потребителски аватар
gopi1
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от gopi1 » 09 фев 2015 14:01

Любчо, посочил съм 5.9 бензин!

Потребителски аватар
gopi1
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от gopi1 » 09 фев 2015 14:14

Такъв разход е мечта...но моята реалност е далеч по-различна. 16/100 газ с 120км. извън градско, градски цикъл 20-22 и то в СтЗ. а може и повече... 25/100 с 150км. Да подчертая, че съм с оригинален размер гуми за сняг!
4.литровия не мисля че е по-голяма разликата. Или ако има ще е не повече от 1-2 литра.
4литровия е БЕТОН при нормална експлоатация. Доказал се е в историята на Jeep.
Но динамиката м/у 4л. и 5.2 да не говорим за 5.9 е огромна!
П.С. Любчо, При бензина си иска по-голям двигател, особено като сложиш по-големи гуми, не е като дизеловия агрегат.
antiroad написа:Дааам , и гори 10- 12 /100 газ.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 09 фев 2015 14:16

gopi1 написа:Любчо, посочил съм 5.9 бензин!
Мда...видях и точно за това писах, че е множко като кубици, а за дизела пък писах, защото си написал, че не става въпрос баш за този от обявата, ама някой може да го разбере, че даваш идея само за марката и модела и се..."възхити" на с дизелов агрегат... ;)
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 09 фев 2015 14:23

gopi1 написа:Такъв разход е мечта...но моята реалност е далеч по-различна. 16/100 газ с 120км. извън градско, градски цикъл 20-22 и то в СтЗ. а може и повече... 25/100 с 150км. Да подчертая, че съм с оригинален размер гуми за сняг!
4.литровия не мисля че е по-голяма разликата. Или ако има ще е не повече от 1-2 литра.
4литровия е БЕТОН при нормална експлоатация. Доказал се е в историята на Jeep.
Но динамиката м/у 4л. и 5.2 да не говорим за 5.9 е огромна!
П.С. Любчо, При бензина си иска по-голям двигател, особено като сложиш по-големи гуми, не е като дизеловия агрегат.
antiroad написа:Дааам , и гори 10- 12 /100 газ.
Само да уточним...това за асфалтов СУВ ли го препоръчваш , или за нова играчка на доктора за Табашката река?
Ако е за асфалтов СУВ, си мисля, че 4,0-литров мотор си има достатъчно динамика и...по-големи гуми въобще няма да са му нужни!
За разхода...Антонски е писал наистина нисък разход.Дори и за 4.0 мотор на дълъг път е трудно достижим подобен разход на гас.Машинките си горят доволно, но разход от 15-16л/100 гас е по-малко от примерно 9-10/100 дизел... ;)
Така, че...то тежък и голям джип и нисък разход са различни неща.
П.П.Като се замислиш колко гори една нищо и никаква Витара с 1,6 мотор...и разхода не би трябвало да го мислиш!
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Отговори

Върни се в “ПРЕДСТАВЯНЕ И СРАВНЕНИЕ НА МАРКИТЕ ДЖИПОВЕ И ТЯХНОТО ОБОРУДВАНЕ”