Голям джип или малка джипка

СНИМКИ НА ДЖИПКИТЕ И ОБОРУДВАНЕТО ИМ
Потребителски аватар
veteran
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 16 мар 2011 23:04
МПС: Nissan Patrol Y60

Голям джип или малка джипка

Непрочетено мнение от veteran » 25 яну 2015 19:56

Какво да купя :)
Определил съм си сума около 7 000 лв. Да мога да си поддържам джипката в Ст. Загора и да има части. Да е сравнително здрава. Имам два варианта.
1. Голям джип с 4/5 врати- за семейни екскурзии, експедиции ( еднодневни ) и неделни разходки по гората и полето.
2. Малка джипка която да я карам всеки ден по 150 км с шосейни гуми. Неделя да и слагам калните гуми и да става за приключения. Въобще не знам дали е възможен такъв вариант. :)
Не знам кое е за предпочитане- дизел или бензин и газ.
Пак отначало :)

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 03 фев 2012 16:01
ime: Борис
МПС: опел фронтера б

Re: Голям джип или малка джипка

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 25 яну 2015 20:06

Втория вариант го забрави .... много е труден , трябва да е някой СУВ .

Потребителски аватар
barzia_85
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 15 ное 2009 23:22
ime: гошо

Непрочетено мнение от barzia_85 » 25 яну 2015 21:05

mi6emorkov написа:Втория вариант го забрави .... много е труден , трябва да е някой СУВ .
Що пък да е труден?
луд умора няма

Потребителски аватар
Bakalov
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 07 фев 2010 13:37
ime: Живко Бакалов
МПС: NISSAN PATROL Y60

Непрочетено мнение от Bakalov » 25 яну 2015 21:35

1. Нисан Патрол 2.8 трудно ще се намери сносен екземпляр на тези години
Дискавъри 1 или 2 с двигател V8 3.9 - десен волан и доста висок разход на гориво / газта решава донякъде проблема /
Мицубиши Паджеро V6 3.5 - десен волан и висок разход на горива / трябва си газ / но са доста редки и огрухани екземпляри дългата база
Мицубиши Паджеро 2.8 TDI - компромисно решение заради слабият двигател . Минус за всички Мицубишита е слабата рама , която гние много бързо .

2 . Тойота Рав 4 , Гранд Витара но и двете трудно ще покрият условието за здравина

Докторе , каквото и да избереш винаги ще трябва да правиш компромис на едно за сметка на друго . Както и да е , каквото и да избереш ще помагам за всичко .
Nissan Patrol GR Y60 0887938090 0897232967
Ние можещите(пилотите),водени от незнаещите(навигаторите),правим всичко за кефа на неблагодарните(публиката)
ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

Потребителски аватар
antiroad
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 19 май 2009 22:39
ime: Антон Донев

Непрочетено мнение от antiroad » 25 яну 2015 22:21

Най -добре един шосеен джип ,леко пипнат да си пътуваш всеки ден с него .Става и за сняг и малко за извън пътя,и за семейни разходки.
А за извращения си правиш един друг и това е :D
Какво не харесваш на Черокито ?
0887400121

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 25 яну 2015 22:35

Ще обясня защо е труден ........ защото Доктора иска да пътува до работа с него т.е. Сливен , а с агресивните гуми си е преживяване ако е всеки ден .. Ако започне всяка събота да ги сменя си е откачена работа ... Според мен си трябва различни коли просто ;)

Потребителски аватар
gopi1
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 14 сеп 2009 08:51
ime: Господин

Непрочетено мнение от gopi1 » 26 яну 2015 00:02

Краси, не си продавай джипката! Купи си лек автомобил за ежедневие. Поздрави!
Притчи 11:2
Дойде ли гордост, дохожда и срам. А мъдростта е със смирените.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 26 яну 2015 08:45

Бях пред подобна дилема преди 3 години, когато продадох Патрола, защото страшно много ми отесня.Мислих какви ли не варианти.При мен поне платформата и концепцията/семеен експедеционен джип/ донякъде е по-лесна за подобен избор, защото машината няма изисквания да се използва за супер екстремни преминавания извън пътя/за това отделно пък си трябва и къса база, а това пък не се връзва на концепцията за експедиционен джип/.
Провах какви ли не варианти.Умувах дори за двете крайности - лек автомобил 4х4/например Субару / и другата крайност голям миниван 4х4/говорим миниван към бус - много ми харесаха Хюндай Старекс или Митсубиши Спейс Гиър/
На всичкото отгоре и бюджета ми беше по-голям/около 10 000лв./и да ти кажа основния проблем извън избора ми беше, че за тия пари...почти не попаднах на нещо читаво като качество.Всичко гледано беше меко казано проблемно.
В крайна сметка се спрях на Тераното като вариант покриващ най-много от изискванията ми.Исках да се движа що годе комфортно по асфалта/асфалтовите преходи присъстват доста при едно експедиционно пътуване/, но в същото време когато излезна извън пътя да имам една над-средна проходимост, защото всеки който кара по черно е наясно как често се случва на най-обикновен и елементарен път изискващ само движение на заден мост, в дадена точка може да се превърне в доста екстремно преживяване.
Отделно пък комплектовката на нов съвременен автомобил след 2000г. и дизелов агрегат от старото поколение/на практика неубиваем и безпроблемен/беше нещо рядко срещано и мен лично страшно много ми допадна.Също така и обема за багаж и този в купето където се помещават пътниците беше много добре разчетен и така...
Въпреки обаче, че аз съумях в големия процент да изпълня плана си за избор на машина, която да е комфортна на асфалта и в същото време да е безпроблемна при едно нормално предвижване извън пътя/говорим без да се навирам излишно в екстремни и непроходими места, особено ако ако няма нужда/, все още съм на мнение, че най-добрия избор е...подходящ джип според концепцията за каране извън пътя и...лек автомобил според кефа на каращия/било то СУВ 4х4, автомобил 4х4, спортен автомобил, малка сладка двуврата малолитражка и т.н./.
Наистина, така разходите става повечко/2 граждански, 2 данъка, 2прегледа, 2 обслужвания и т.н./, но удобството пък е голямо.отделно и не на последно място...като влезнеш в бокса за нещо с едното возило, имаш вариант да се предвижваш с другото/т.е. не оставаш без кола/, а това особено при рисковете от карането извън пътя може да се случва често на возилото 4х4.
Та така докторе...както във вица..." ...и тате може другарко...и аз мога...ама козата си сака пръч"... :grin:
П.П.Пиши тук да обсъждаме евентуалните возила на които се спираш.Много машини пробвах и доста изчетох тогава и имам виждане по много въпроси свързани с тях.Ако мога да съм полезен ще споделям каквото знам за даден автомобил!
Поздрави и успех с избора.
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 26 яну 2015 15:38

До колкото познавам Краси , едва ли ще мине на вариант експедиционна машина като теб и мен Любчо . Аз също ому давам съвет да не продава черока , ама той си знае ...В момента машината му е супер , но с тези гуми не е добре по асфалт , но който и джип да обуе с тях ще е същото . Влязла му е мухата и няма отърване - ще го сменя ;)

Потребителски аватар
Milen
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 10 мар 2010 12:15
ime: Милен

Непрочетено мнение от Milen » 26 яну 2015 18:12

mi6emorkov написа:Ще обясня защо е труден ........ защото Доктора иска да пътува до работа с него т.е. Сливен , а с агресивните гуми си е преживяване ако е всеки ден .. Ако започне всяка събота да ги сменя си е откачена работа ... Според мен си трябва различни коли просто ;)
На доктора не му е там проблема!!!
В Неделя си говорихме и това въобще не е причината за продажбата!
А относно смяната на гуми не виждам какъв пък е проблема да ги сменя уикендите в които реши да кара "Off" :?:

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 26 яну 2015 18:17

mi6emorkov написа:До колкото познавам Краси , едва ли ще мине на вариант експедиционна машина като теб и мен Любчо . Аз също ому давам съвет да не продава черока , ама той си знае ...В момента машината му е супер , но с тези гуми не е добре по асфалт , но който и джип да обуе с тях ще е същото . Влязла му е мухата и няма отърване - ще го сменя ;)
Ами аз писах така, защото той споменава дълга база и семейни разходки...Това за мен не се връзва с екстремен офроуд, където се иска точно обратното...къса база с малки свесове и така тунингована, че...за асфалта да си е мъка предвижването.Пълно щастие няма.При мен експедиционната концепция на джипа се припокрива донякъде с движението по асфалт.При неговите критерии обаче за неделно каране по Табашката река...ами трябва да планира поне две возила.Другото си е сериозен компромис или в единия или в другия случай на експоатация :idea:
П.П.Миленски, напълно си прав, ама само по принцип...Аре върви ти ходи на работа всеки ден и всяка неделя сменяй гумите.Да...ще го правиш първия месец и след първоначалната еуфория ще започне да те домързява и ...до там ще е!
Да не говорим пък, че ще ти трябва и място на което да съхраняваш 4 джипови джанти с гумите... ;) :idea:
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
Milen
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от Milen » 26 яну 2015 18:58

lubashki777 написа: П.П.Миленски, напълно си прав, ама само по принцип...Аре върви ти ходи на работа всеки ден и всяка неделя сменяй гумите.Да...ще го правиш първия месец и след първоначалната еуфория ще започне да те домързява и ...до там ще е!
Да не говорим пък, че ще ти трябва и място на което да съхраняваш 4 джипови джанти с гумите... ;) :idea:
Поздрави!
Доктора е с такъв приключенски дух на който повечето от нас могат само да завиждат защото го нямат и половината така че според мен би ги сменял дори и всеки ден :D
Но както вече казах на него не му е проблем ходенето на работа!Истината е че търси машина която е със сравнително евтина,лесна и бърза поддръжка! :good:

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 26 яну 2015 19:03

Миленски , смяташ ли че не зная причината ;) Някои неща се четат между редовете ....... ;) Любо го каза много правилно и подробно .

Потребителски аватар
Milen
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от Milen » 26 яну 2015 19:50

mi6emorkov написа:Миленски , смяташ ли че не зная причината ;) Някои неща се четат между редовете ....... ;) Любо го каза много правилно и подробно .
Нали знаеш че "нямам джип","нищо не разбирам" и "съм никой" ?! Ама какво да правя.....мъча се да се науча :grin:
П.П. пожелавам на Краси да намери това което ще му е на сърце и ще кара с удоволствие!

Потребителски аватар
veteran
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 16 мар 2011 23:04
МПС: Nissan Patrol Y60

Непрочетено мнение от veteran » 26 яну 2015 20:36

Много, много ви благодаря. Имаме общи мечти. Като всички вас и аз съм с нови проекти. Темата ми помага защото съм повече емоционален отколкото практичен човек. Не ме бива много по сметките. Аудито го карах 6 години на бензин. Чак сега преди 4 месеца му сложих газова уредба. Всеки ден минавам минимум 150 км. Ако бях я сложил по- рано сигурно да съм спестил
6 бона от разликата бензин/газ. Преди месец бях готов да го сменя за БМВ. За дрифт. Ама се замислих, че нямаме писти около града :) Даже и ходих да говоря как се правят ушерители за да изглежда автомобила като от DTM ( немския пистов шампионат). А Черокито сякаш се изчерпа като проект. Вложих много средства и емоции. Като се замисля обаче голяма част от парите са похарчени заради мои грешки в управлението и поддържането на автомобила. Финансовите загуби са огромни, но на другия край са безброй щастливи километри и живот в общество което за много хора е непонятна ( а за жена ми направо отвратително , щото е кално) :) И все пак преследваме мечтата за най- коравия джип. Благодаря за коментарите. Сега отивам на тренировка с моите тинейджъри. После ще драсна някой ред.

Отговори

Върни се в “ПРЕДСТАВЯНЕ И СРАВНЕНИЕ НА МАРКИТЕ ДЖИПОВЕ И ТЯХНОТО ОБОРУДВАНЕ”