Голям джип или малка джипка

СНИМКИ НА ДЖИПКИТЕ И ОБОРУДВАНЕТО ИМ
Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Re: Голям джип или малка джипка

Непрочетено мнение от marinhaker » 19 май 2015 06:49

Докторе, радвам се, че споделяш!
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
veteran
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 16 мар 2011 23:04
МПС: Nissan Patrol Y60

Непрочетено мнение от veteran » 19 май 2015 22:49

С Жорката подготвяме еднодневни експедиции на около 100- 130 км от Ст. Загора. Слаби сме с навигацията. Сега ни трябва пряк път за Караджов камък. За джип по асфалт, черно, рекички, поляни, скали. ЗА обикновени ( несъстезателни) машини. Имаме резервен вариант. С колата до изходна точка. Пеша по маркирани и немаркирани пътеки! Приключение!!! :)
Сбирки в сервиза за автостъкла на братчеда Драго и Жорката.

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 20 май 2015 06:46

Аз съм минавъл покрай него! (не знаех, че това е той). От кръстова гора по черно до мостово пътят става за неподготвен джип!
Ето и темата (2-рото мнение):

http://www.offroadsz.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=2477

Кликни за по голям размер!!!
1.JPG
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 03 фев 2012 16:01
ime: Борис
МПС: опел фронтера б

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 20 май 2015 08:47

Тая част на Родопите не я познавам и много ми се идва , ама с тая нова работа всичко се обърка ........

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 20 май 2015 16:44

Докторе, да не мина в отбора на практикуващите експедиционен офроуд... :hmm:
Идеята е много готина, ама ще е нещо самосиндикално или...ще е с по-широк достъп за участващи мераклии... :hmm:
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
Христо Тенчев-speed750
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 07 фев 2010 09:05
ime: Христо Тенчев
МПС: Subaru Legacy
Nissan Y60 TD42

Непрочетено мнение от Христо Тенчев-speed750 » 21 май 2015 07:29

marinhaker написа:Аз съм минавъл покрай него! (не знаех, че това е той). От кръстова гора по черно до мостово пътят става за неподготвен джип!
Ето и темата (2-рото мнение):

http://www.offroadsz.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=2477

Кликни за по голям размер!!!
1.JPG
Миналата година нашата групичка като правихме "Родопи ", маршрута ни беше от Мостово към Кръстова гора. Пътя вървеше в коритото на реката поне към 2 километра (и реката си имаше доста вода)... трябват поне по агресивни гуми ;)

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 25 май 2015 17:15

Докторе няма снимки ............. ходихте ли ......

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 25 май 2015 20:21

mi6emorkov написа:Докторе няма снимки ............. ходихте ли ......
Абе нещо в последно време Доктора много едносрично го дава тук във форума, никКЪф не се мярка...какво става... :hmm:
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
Milen
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 10 мар 2010 12:15
ime: Милен

Непрочетено мнение от Milen » 25 май 2015 20:35

lubashki777 написа:
mi6emorkov написа:Докторе няма снимки ............. ходихте ли ......
Абе нещо в последно време Доктора много едносрично го дава тук във форума, никКЪф не се мярка...какво става... :hmm:
Така е....нито разходки,нито снимки.....аз още не съм го виждал този Нисан а той вече и се продава!

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 25 май 2015 21:53

То рaзходки имa , aмa не сме подготвени зa тях мaй . До мен достигa мaлко информaция

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 26 май 2015 07:38

mi6emorkov написа:То рaзходки имa , aмa не сме подготвени зa тях мaй . До мен достигa мaлко информaция
Аз лично исках да предложа една невероятна дестинация в Ст. Планина.До горе изкачването е лесно и не е екстремно, но за сметка на това се разкриват приказни гледки, издигаш над света, а в края на дестинацията има невероятна ловна беседка, чешма, поляна и всички условия за барбекю и сладки раздумки.
Също така...най-горе се изкачваш на един отвесен връх и цялата долина ти се разкрива в краката като на длан...
За съжаление обаче, ще го оставим за по-късен етап.
Сега на дневен ред ми е тунинговане на Тераното/след като приключа ще пиша по-подробно/ и подготовка за ежегодната ни експедиция.Няма да издавам в кой край на БГ ще е тя, но се очертават доста километри и интересни дестинации, които в последствие ще споделя с вас!
Така, че...в момента...нямам много време за лирически отклонения, защото трябва да завърша тунинговането на джипа, да го обслужа с някои консумативи, да монтирам покривната палатка и да правя проекто-маршрут и т.н.Тоест всичко по подготовката на лятното ни приключение ми предстои да го направя през следващия месец.
Все пак...идеята няма да я оставя и след завръщането ми в най-близко бъдеще ще я споделя с вас и мисля да я реализирам.
Разбира се ще се радвам да се съберем силна група, за да е по-весело и да е както едно време, но...и да не се получи аз лично ще се кача там горе сам/най-много да се наложи да ме спасявате, че не знам какво е състоянието на пътя-все пак не съм се качвал там поне от 4-5години/
Та така...
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 26 май 2015 08:35

Браво ! Няма назад Любаче , аз ще съм затирен на Китен и завиждам благородно !

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 27 май 2015 07:27

mi6emorkov написа:Браво ! Няма назад Любаче , аз ще съм затирен на Китен и завиждам благородно !
Борка, какво ще правиш "затирен" на Китен бре...?
И от кои дати си, защото планирам някъде около 13-14.07 да се присъединя към приятел който ще е на Китен-ския къмпинг на каравана поне за 3нощувки.
Та ако си наоколо...можем да измислим някоя щуротия в онзи район/ще си нося и въдиците този път ;) /
П.П.Нещо за Родопите...Токов чарк...не планираш ли за това лято... :hmm:
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 27 май 2015 08:23

Любчо , направо ме барна по болната тема !!!!!!!! Отивам от 29.05 и ще съм там до 20.09 и ни Родопи ни Жребчево !!!!!!!!! УЖАС !!!! Ще съм управител на една почивна станция - бившата на завод Светлина . Тя е на Северния плаж - Атлиман , но ще има едни мои приятели от Ямбол на каравани на къмпинг Китен . Така че ще идвам и там . Въобще ще шетам от Созопол до Резово .Имаш ми новия номер , навярно ще имам и служебен , но пиши като идваш , ще намерим начин да се напием .........

Потребителски аватар
Христо Тенчев-speed750
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 07 фев 2010 09:05
ime: Христо Тенчев
МПС: Subaru Legacy
Nissan Y60 TD42

Непрочетено мнение от Христо Тенчев-speed750 » 17 юли 2015 20:02

veteran написа:И този джип вече се продава !
Приведен в топ състояние ! :)
Просто забравих , че при купуването на кола трябва да си отделиш поне 2000 лв за да я вкараш в ред. За офроуд са нужни още 5 000 лв ( минимум) за да заприлича малко от малко на джип.
Може би съм си мислил , че Нисан Патрул е нещо уникално и готово за бухване в боя. Не правилно разпределих бюджета. Подготовката на джип струва повече от закупуването на базовата машина :)
Вече е при мен ... почна се :)

Отговори

Върни се в “ПРЕДСТАВЯНЕ И СРАВНЕНИЕ НА МАРКИТЕ ДЖИПОВЕ И ТЯХНОТО ОБОРУДВАНЕ”