Джип за хард приключения

СНИМКИ НА ДЖИПКИТЕ И ОБОРУДВАНЕТО ИМ
Потребителски аватар
veteran
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 16 мар 2011 23:04
МПС: Nissan Patrol Y60

Джип за хард приключения

Непрочетено мнение от veteran » 20 яну 2014 23:23

Повечето от вас са вложили много емоции, пари и нерви в този скъп спорт. Ценни ще са препоръките ви когато се създава джип с възможности. Джип в клас трофи. Не говоря за състезателна машина транспортирана на колесар ( след време ще пуснем и такава тема) , а за машина която законно може да се движи по пътищата.
Предложение за- база с добри възможности за ъпгрейд и тунинг. Джипа ще се кара в България и трябва да се намират лесно резервни части - оригинални, нови и втора употреба. Желателно е сравнително добрите заводски параметри за двигател и ходова част. Блокажи :) . Възможност за монтиране на механична лебедка ( освен за тойота за другите марки има ли оригинални механични лебедки). И клетка. Абе постоянно да си имаш забавление :) На всички е ясно, че това без пари не става, напротив сумите са си големи. Но примерно съединител за 300- 500 лв. е едно , а 3000 лв са съвсем друга класа. Всеки иска джипа да е много много здрав! :)
Като за начало да си изберем марката и модела :)

Потребителски аватар
belata
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 05 фев 2008 21:49
ime: MUD ANGELS-STZ
МПС: TLC 70 Hybrid
Nissan Patrol Safary

Re: Джип за хард приключения

Непрочетено мнение от belata » 20 яну 2014 23:55

veteran написа:Повечето от вас са вложили много емоции, пари и нерви в този скъп спорт. Ценни ще са препоръките ви когато се създава джип с възможности. Джип в клас трофи. Не говоря за състезателна машина транспортирана на колесар ( след време ще пуснем и такава тема) , а за машина която законно може да се движи по пътищата.
Предложение за- база с добри възможности за ъпгрейд и тунинг. Джипа ще се кара в България и трябва да се намират лесно резервни части - оригинални, нови и втора употреба. Желателно е сравнително добрите заводски параметри за двигател и ходова част. Блокажи :) . Възможност за монтиране на механична лебедка ( освен за тойота за другите марки има ли оригинални механични лебедки). И клетка. Абе постоянно да си имаш забавление :) На всички е ясно, че това без пари не става, напротив сумите са си големи. Но примерно съединител за 300- 500 лв. е едно , а 3000 лв са съвсем друга класа. Всеки иска джипа да е много много здрав! :)
Ленд Ровър Дефендър 90 серия
Тойота Ленд Крузър 40 серия,70 серия,80 серия
Нисан Патрул Y260 те имат комове и лебедки,следват Нисан Патрол Y60,61
Мерцесес G ,нямат оргинални лебедки,но с пари се слагат.Най добре да се избере базова джипка и да се надгражда на нея,до цената на гарсониера в центъра,поне моята е там някъде.
Блокажите умишлено не ги споменавам,за всички изброени като изключвам Г класата,трябва да са ARB,другото е загуба на нерви и пари.
http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=679
Радиолюбителска позивна "LZ1BEL"
0888827481(виваком)

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 03 фев 2012 16:01
ime: Борис
МПС: опел фронтера б

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 20 яну 2014 23:59

Красе , пускал си редовно тото май , или някоя леля от Америка

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 21 яну 2014 08:16

belata написа:
veteran написа:Повечето от вас са вложили много емоции, пари и нерви в този скъп спорт. Ценни ще са препоръките ви когато се създава джип с възможности. Джип в клас трофи. Не говоря за състезателна машина транспортирана на колесар ( след време ще пуснем и такава тема) , а за машина която законно може да се движи по пътищата.
Ленд Ровър Дефендър 90 серия
Тойота Ленд Крузър 40 серия,70 серия,80 серия
Нисан Патрул Y260 те имат комове и лебедки,следват Нисан Патрол Y60,61
Мерцесес G ,нямат оргинални лебедки,но с пари се слагат.Най добре да се избере базова джипка и да се надгражда на нея,до цената на гарсониера в центъра,поне моята е там някъде.
Блокажите умишлено не ги споменавам,за всички изброени като изключвам Г класата,трябва да са ARB,другото е загуба на нерви и пари.
Подкрепям Белата!
Само да допълня:
Ленд Ровър Дефендър 90 серия-Частите са сравнително скъпи и по трудно намиращи се в БГ.
Тойота Ленд Крузър 40 серия,70 серия,80 серия-сравнително евтини части, намират се в БГ-но малкият мотор на тези серии не е за предпочитане
Нисан Патрул Y260 те имат комове и лебедки,следват Нисан Патрол Y60,61-доста тежки машини, много здрава ходова част при тях мисля, че 3-кта не е за предпочитане, доста голям разход
За Г-класата бих казъл, че е доста скъпо удоволствие-но виж тук доста я хвалят:
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=177052

Но трябва да се обосновеш-къса или дълга база да е?
И Въпроса би трябвало да е такъв: Ако трябва да си купите джип за..........................какъв бихте си взели и защо точно този?

Моят отговор: Първо задължително е да с цели мостове, дълга база и дизелов агрегат. Двигателя колкото по голям толкова по добре (но скъпи данъци, застраховки-разход по голям), допада ми да е дизел-3кта но трудно се намира такава концепция.
Лично аз ако имах пари-изполвайки го за хард разходки бих заложил на теози модел:
ojiyo9unqoaxb56oxnqxsqtt.jpg
1affwxg68j5te141n7s7882n.jpg
Използват ги в НАТО
Лесно се тунингова, части бол.
Но цената е доста висока.
Другият вариянт е 80-серия на тойота, лесен тунинг лесно достъпни части
2b.jpg
В избора се спирам и на Патрул Y61-2.8 с механична помпа-обаче Късата база.
P1160013.jpg
П.С
Не е лошо Либето да вкара някоя цена, примерно съединител на по горе описаните марки
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
Христо Тенчев-speed750
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 07 фев 2010 09:05
ime: Христо Тенчев
МПС: Subaru Legacy
Nissan Y60 TD42

Непрочетено мнение от Христо Тенчев-speed750 » 21 яну 2014 09:09

Г-то (модела 460 )също има оригинално с механична лебедка със изходи напред и назад ;)

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 21 яну 2014 16:15

Марине не съм съвсем сигурен, че има Патрол Y61 2,8тди с механично ГНП... :hmm:
По-скоро не... :no:
При Патрола обаче с електронното ГНП/VP44/,то е един голям проблем.Тази помчпа се води най-неуспешния модел помпа произведен от Бош.Горят и чиповете и има проблем с електрониката.Отделно има механични проблеми/тъкмо в СФ има един изревал с актуална тема в Нисан-1600лв. за ремонт :o /
Според мен Патрол Y61 не отговаря съвсем на понятието и концепцията много здраво,безпроблемно и с евтини части возило!
П.П. Докторе, аз ще ти кажа изгодния вариант ако искаш да си правиш играчка, която хем да ти прави кефа,хем пък да не ти е много скъпо!
Сузуки Самурай-1,0кубика.Лесно и евтино се тунингова, има заден фабричен блокаж на моста/за справка с 1,3 мотора нямат блокаж/,минава и се вре и в най-тесните дерета и храсталаци.Ще смениш ДВГ-то от Витара 1,6 и си готов с мощността.Качваш ресорите над моста и им правиш раздвижени обеци/така придобиваш добро почти безплатно повдигане и прилични ходове/ и...едни по-изнесени джанти с подходящи гуми и си ти ...Дори и да го направиш от кеф тотална щета,поне е евтино и няма да си в голям разход!
Убеден съм, че Самурая със смяна на мотора и с останалия тунинг ще ти излезе по-малко от само да купиш някоя Тойота или пък Нисан ценово!
После да почерпиш ;)
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
Христо Тенчев-speed750
БAШ ОФРОУДЪР
Nissan Y60 TD42

Непрочетено мнение от Христо Тенчев-speed750 » 21 яну 2014 21:13

lubashki777 написа:Марине не съм съвсем сигурен, че има Патрол Y61 2,8тди с механично ГНП... :hmm:
По-скоро не... :no:
При Патрола обаче с електронното ГНП/VP44/,то е един голям проблем.Тази помчпа се води най-неуспешния модел помпа произведен от Бош.Горят и чиповете и има проблем с електрониката.Отделно има механични проблеми/тъкмо в СФ има един изревал с актуална тема в Нисан-1600лв. за ремонт :o /
Според мен Патрол Y61 не отговаря съвсем на понятието и концепцията много здраво,безпроблемно и с евтини части возило!
П.П. Докторе, аз ще ти кажа изгодния вариант ако искаш да си правиш играчка, която хем да ти прави кефа,хем пък да не ти е много скъпо!
Сузуки Самурай-1,0кубика.Лесно и евтино се тунингова, има заден фабричен блокаж на моста/за справка с 1,3 мотора нямат блокаж/,минава и се вре и в най-тесните дерета и храсталаци.Ще смениш ДВГ-то от Витара 1,6 и си готов с мощността.Качваш ресорите над моста и им правиш раздвижени обеци/така придобиваш добро почти безплатно повдигане и прилични ходове/ и...едни по-изнесени джанти с подходящи гуми и си ти ...Дори и да го направиш от кеф тотална щета,поне е евтино и няма да си в голям разход!
Убеден съм, че Самурая със смяна на мотора и с останалия тунинг ще ти излезе по-малко от само да купиш някоя Тойота или пък Нисан ценово!
После да почерпиш ;)
Поздрави!
Относно Самурая си в огромна грешка :
- има и 1.3 със фабричен блокаж
- фабричния блокаж е голяма грешка ако не се преработи (във 80% не работи)
- всички със блокаж са със тесен мост
- скоростната кутия на 1000 кубиковия не може да се куплира със Витарски мотор
- мостовете на 1000-ката са като солети ,карданите също
Винаги изглежда лесно да се направи Самурай ...ама не е .....

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 21 яну 2014 21:27

Еее...аз само му нахвърлях идеята.Наистина не знаех, че има и 1.3 със заводски блокаж :oops: .Ето...научих нещо ново.
Въпроса е,че тази идея хич и не е лоша/аз сериозно му я предлагам,а не на майтап/.При всички случаи да се купи една Тойота или Нисан и да се подготви както един Самурай в крайната сума ще има осезателна разлика!
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
Христо Тенчев-speed750
БAШ ОФРОУДЪР
Nissan Y60 TD42

Непрочетено мнение от Христо Тенчев-speed750 » 21 яну 2014 21:34

lubashki777 написа:Еее...аз само му нахвърлях идеята.Наистина не знаех, че има и 1.3 със заводски блокаж :oops: .Ето...научих нещо ново.
Въпроса е,че тази идея хич и не е лоша/аз сериозно му я предлагам,а не на майтап/.При всички случаи да се купи една Тойота или Нисан и да се подготви както един Самурай в крайната сума ще има осезателна разлика!
Поздрави!
Не е точно така . Ако имам кинти бол ,мога да докарам Самурая на цена като за две Тойоти :mrgreen:

Потребителски аватар
Bakalov
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 07 фев 2010 13:37
ime: Живко Бакалов
МПС: NISSAN PATROL Y60

Непрочетено мнение от Bakalov » 21 яну 2014 22:41

Докторе , изискванията които си поставил са доста специфични и няма как да се покрият всичките ... Има и друго нещо - карането по хард разходки много бързо ще го докара до състояние което няма да може да става за пътя . А направата на джип за хард трофи състезания е съвсем друга бира - много работа и средства са нужни за да направиш една истинска трофи машина . Иначе от изброените досега марки всяка става за разходки , избираш една и почваш да тунинговаш ...
Nissan Patrol GR Y60 0887938090 0897232967
Ние можещите(пилотите),водени от незнаещите(навигаторите),правим всичко за кефа на неблагодарните(публиката)
ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

Потребителски аватар
gargata72
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 11 окт 2010 18:16
ime: ДИЯН ДИНЕВ
МПС: SUZUKI VITARA

Непрочетено мнение от gargata72 » 21 яну 2014 23:40

Според мен това е машината, знам и цялата характеристика и история. Дори се продава , не знам на каква цена е сега. Даже си я кара по републиканската мрежа на България и Гърция.
ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО , НО СИГУРНО.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 22 яну 2014 08:58

И в Гърция ли си я кара бре... :o
Как не са го арестували направо не знам... :hmm:
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
Bakalov
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 07 фев 2010 13:37
ime: Живко Бакалов
МПС: NISSAN PATROL Y60

Непрочетено мнение от Bakalov » 22 яну 2014 10:59

Със сигурност не се движи свободно по пътната мрежа дори и в България , щото първия срещнат полицай ще му вземе и кръщелното за това че се движи в този вид , за това как минава преглед няма да коментирам ...
Nissan Patrol GR Y60 0887938090 0897232967
Ние можещите(пилотите),водени от незнаещите(навигаторите),правим всичко за кефа на неблагодарните(публиката)
ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

Потребителски аватар
gargata72
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 11 окт 2010 18:16
ime: ДИЯН ДИНЕВ
МПС: SUZUKI VITARA

Непрочетено мнение от gargata72 » 22 яну 2014 21:26

Bakalov написа:Със сигурност не се движи свободно по пътната мрежа дори и в България , щото първия срещнат полицай ще му вземе и кръщелното за това че се движи в този вид , за това как минава преглед няма да коментирам ...
Няма да споря само ще дам 2 примера дето ти убягват. 1. На миналия събор дойде на ход от Гърция , че и граница минава . 2. На таз годишното състезание в Пловдив си говорехме 3ч. на финала и имам малко повече информация ама не се хваля :p и интересно , че пак на ход през границата и в Гърция . Как минава преглед мога да го питам :ok: Все пак не кара такси :grin: .

п.п. Стана ми интересно и ще го питам как така си кара по пътищата с бегачката ..... :telephone: Сигурно както и ние си караме Тойотата с всичко платено и приятели :friends:
ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО , НО СИГУРНО.

Потребителски аватар
veteran
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 16 мар 2011 23:04
МПС: Nissan Patrol Y60

Непрочетено мнение от veteran » 22 яну 2014 23:39

Jimny :)
Един приятел ми каза, че в Гърция участвали и по състезания :)

Отговори

Върни се в “ПРЕДСТАВЯНЕ И СРАВНЕНИЕ НА МАРКИТЕ ДЖИПОВЕ И ТЯХНОТО ОБОРУДВАНЕ”