какво ви е мнението за витарата

СНИМКИ НА ДЖИПКИТЕ И ОБОРУДВАНЕТО ИМ
Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Re: какво ви е мнението за витарата

Непрочетено мнение от lubashki777 » 17 окт 2012 07:51

djipa написа:Любо стига бе човек,ако ти кажеш че алтернативите на Витарата са цифра.....та дори оригиналните на Витарата са по евтини от твоите алтернативи за Тераното,може да се обзаложим за което.
Прочети внимателно какво съм писал... ;)
lubashki777 написа:
hunter написа:Благодаря на колегите които взеха участие за момента мисля, че дългата база на витарата ще ми е по добре с 1.6 16v мотора, защото на ден въртя по 50 километра минимум и в момента съм дизел и при 6 разход пак ми опъва джоба. Окачването как е на джипа.
...Окачването отзад е цял мост/като цяло в задната част проблеми почти никакви/,а отпред е на активно окачване/носачи,шарнири и т.н./Предната част е по-слабата/като на всички джипове с активно окачване отпред/,но ако не се издевателства си кара безпроблемно по много хиляди километри.Части по предното окачване се намират и то на добри цени,така че при добре подбран екземпляр скоро няма да се налага да сменяш нищо,а в последствие има алтернативи на оригиналните части от Сузуки,които са си цифра...
Писал съм,че има алтернативи на скъпите оригинални части от Сузуки!!!
Никъде не съм казал,че алтернативите са скъпи... ;) :idea:
А за цените на алтернативите при Сузукито и при Тераното...абе и там може да се поспори,особено за определени части...ама е безмислено,защото първо са различен клас джипки и второ обикновено евтиното излиза после скъпо,а пък най-евтиното...направо са си пари хвърлени на вятъра ;)
Така,че...и да има има алтернативи с много ниска цена,те не са за предпочитане и аз лично много не им се радвам!
П.П.Между другото...правя в тази насока пореден тест/просто нямам в момента нужните средства за оригинално,а и смяната е бърза и лесна/.
Тропаше ми задна биелета на Тераното.Оригинална-40.00лв. с доставката,аз обаче сложих алтернативна и то не от 31.50лв. ,а от 13.00лв..... :o
Да видим колко ще изкара.За предните алтернативите си карат едни цели....2-3000км.и затова се слагат само оригинални-45-50 000км.,но задните са по-малко натоварени и по-рядко се разбиват,затова и реших да тествам да видим/пък и с отстъпката я купих за едни 8-9лв. та няма да ме боли после много ;) /
За Витарата май няма такава цена за биелета... :hmm:
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
SaTaNaTa_83_stz
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 28 юни 2009 15:50
ime: Живко
МПС: Suzuki Vitara 1,6 16V ДБ. Turbo!!!
Peugeot 306 1.9D

Непрочетено мнение от SaTaNaTa_83_stz » 17 окт 2012 08:18

Любо ти виждал ли си биалета на Витара?Ако не си да мина днес да ти покажа и да ми кажеш кое и се разбива точно че не се сещам и колко пари е а?
ЛОВЪТ Е НАУКА, А НЕ НАСЛУКА!

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 17 окт 2012 15:01

SaTaNaTa_83_stz написа:Любо ти виждал ли си биалета на Витара?Ако не си да мина днес да ти покажа и да ми кажеш кое и се разбива точно че не се сещам и колко пари е а?
Е аз нямам предвид точно задна биелета,а биелета по-принцип...Предната например кое не и се разбива,същата е като на много други коли,джипки...дори и на Тераното е същата/т.е. на същия принцип и външен вид/.
За справка предната биелета на Витарата я имаме на 18.00лв,а на Тераното е на 19.50лв.,т.е. ценово е сходно.
Нещо не разбирам обаче...защо се захващате кое на коя джипка е по-скъпо и по-ефтино.
Точно и ясно съм писал,че за Витарата по окачването например има и се предлагат на пазара много алтернативни части,които са доста по-евтини от оригиналните такива на същата тази Витара,които са от Сузуки!
Не съм споменавал нищо за Терано или някаква друга марка.Та не разбирам за какво са тия сравнения.Човека не пита Терано или Витара... :hmm:
Вижте обяснете му по-добре как да я кара по черното и къде да внимава,че много "здравия" и преден мост да не го остави още на първата заигравка с повечко гас на някой баир....или и предните им мостове са дЖилезни... :hmm: :grin:
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
slavin
Модератор
Регистриран: 18 ное 2008 00:06
ime: Славин

Непрочетено мнение от slavin » 17 окт 2012 16:19

lubashki777 написа: Вижте обяснете му по-добре как да я кара по черното и къде да внимава,че много "здравия" и преден мост да не го остави още на първата заигравка с повечко гас на някой баир....или и предните им мостове са дЖилезни... :hmm: :grin:
Аааа, да си имаме уважението за "предния мост" моя вече е чИгунен и то точно след една заигравка. Сега вече ще гърмят карета или касетата, събирам залози кое ще е по-напред.

djipa
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 10 яну 2012 21:44

Непрочетено мнение от djipa » 17 окт 2012 22:19

lubashki777 написа:
djipa написа:Любо стига бе човек,ако ти кажеш че алтернативите на Витарата са цифра.....та дори оригиналните на Витарата са по евтини от твоите алтернативи за Тераното,може да се обзаложим за което.
lubashki777 написа:
hunter написа:Благодаря на колегите които взеха участие за момента мисля, че дългата база на витарата ще ми е по добре с 1.6 16v мотора, защото на ден въртя по 50 километра минимум и в момента съм дизел и при 6 разход пак ми опъва джоба. Окачването как е на джипа.
...Окачването отзад е цял мост/като цяло в задната част проблеми почти никакви/,а отпред е на активно окачване/носачи,шарнири и т.н./Предната част е по-слабата/като на всички джипове с активно окачване отпред/,но ако не се издевателства си кара безпроблемно по много хиляди километри.Части по предното окачване се намират и то на добри цени,така че при добре подбран екземпляр скоро няма да се налага да сменяш нищо,а в последствие има алтернативи на оригиналните части от Сузуки,които са си цифра...
А за цените на алтернативите при Сузукито и при Тераното...абе и там може да се поспори,особено за определени части...ама е безмислено,защото първо са различен клас джипки и второ обикновено евтиното излиза после скъпо,а пък най-евтиното...направо са си пари хвърлени на вятъра ;)
Така,че...и да има има алтернативи с много ниска цена,те не са за предпочитане и аз лично много не им се радвам!
П.П.Между другото...правя в тази насока пореден тест/просто нямам в момента нужните средства за оригинално,а и смяната е бърза и лесна/.
Тропаше ми задна биелета на Тераното.Оригинална-40.00лв. с доставката,аз обаче сложих алтернативна и то не от 31.50лв. ,а от 13.00лв..... :o
Да видим колко ще изкара.За предните алтернативите си карат едни цели....2-3000км.и затова се слагат само оригинални-45-50 000км.,но задните са по-малко натоварени и по-рядко се разбиват,затова и реших да тествам да видим/пък и с отстъпката я купих за едни 8-9лв. та няма да ме боли после много ;) /
Поздрави!
Аз чета,ами виж и ти какво си писал. :yes2:
Щом мислиш че алтернативите на оригиналните части са си цифра,кои части не са цифра,тогава?!
Ейй т'ва Терано е уникално ... :jchurrah:

П/с Уважавам мненията ти Любо,но все пак темата е за Витара и какво ви е мнението за нея,мненията за Тераното ги знаем.Тук не сравняваме Витара с Терано,пък ако искаш отвори сходна тема,там да си ги мерим.
Поздрави.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 18 окт 2012 07:04

djipa написа:
lubashki777 написа:
lubashki777 написа:
Поздрави!
Аз чета,ами виж и ти какво си писал. :yes2:
Щом мислиш че алтернативите на оригиналните части са си цифра,кои части не са цифра,тогава?!
Ейй т'ва Терано е уникално ... :jchurrah:

П/с Уважавам мненията ти Любо,но все пак темата е за Витара и какво ви е мнението за нея,мненията за Тераното ги знаем.Тук не сравняваме Витара с Терано,пък ако искаш отвори сходна тема,там да си ги мерим.
Поздрави.
Мишо наистина така както го тълкуваш и четеш излиза ,че съм написал че именно алтернативните части са скъпи,а не съм имал това в предвид.Може и в словореда ми от бързането да се крие проблема,ама аз го обясних вече това в мнението си,което ти си цитирал по-горе.
С две думи/че ми омръзна да дъвчем някаква глупост/....ЗА ВИТАРАТА ИМА МНОГО АЛТЕРНАТИВНИ ЧАСТИ,КОИТО СА ДОСТА ПО-ЕВТИНИ ОТ ОРИГИНАЛНИТЕ ТАКИВА ОТ СУЗУКИ!!!
Сега вече ако не е ясно какво съм искал да кажа...здраве му кажи!
По отношение на Тераното в цялата тема....Аз никъде не съм го и споменавал дори,докато Живко не го направи първи!
Напротив...човека пита за Витарата и аз съм му отговорил само и единствено за нея сравнявайки различните мотори и къса и дълга база.Самия аз в по-горно мнение питам защо въобще се замесиха реплика за Терано,но...те не дойдоха от мен/за справка виж мненията назад внимателно/.Единственото нещо ,което споменах,беше свързано с това,че прекалено евтините части са боклук и затова не им се радвам много,и дадох пример за биелетката на Тераното,но това съвсем не е началото на намесата му в темата :idea:
Не ме разбирайте погрешно.самия аз харесвам много Витарите/с всичките им + и –/,и единствената причина да не съм си закупил тази машина винаги е била малкия обем на купето и багажното отделение!
Багажното особено е много важно за мен лично.Патрола го продадох именно по тази причина,а багажника му макар и да беше къса база е по-голям от този на Витара дълга база.
Така ,че...не разбирам какво толкова чоплите и в кое мое мнение едва ли не има кандърма да променям мнението на човека да си купува едва ли не Терано... :o
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 18 окт 2012 07:05

Придържай те се към темата!!
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

tef4o
Регистриран: 06 юни 2011 00:38
МПС: Витара

Непрочетено мнение от tef4o » 18 окт 2012 08:44

Чисто любопитство ... колко точно лесно се чупи предния мост на Витарата в стоков вид? :) Ясно, че като се поулиса човек с тунингам не само моста, ами и доста други неща могат да станат на мармалад. Доколкото схванах въпроса в началото на темата, колата ще се кара основно ОНроуд, което не предразполага нито към 31" каймани, нито към двуметрови скокове по трапове и баири. Та предния мост си мисля, че ще издържи, с все биалетките.
Знам, че повечето хора тук отдавна са забравили как изглежда Витарата без тунинг, но ... :)

Относно повдигнатия въпрос "... как да си кара Витарата..." - тук вече е наистина интересно. Миналия ден разходих на едно приятелче късата база, горкия на 2-3 места се беше отписал и после остана мноооого изненадан, че въобще и изобщо сме минали от там. А самия факт, че колата си мина само на задно и без напъване, трябва да ви говори достатъчно за "трудността" на терена. Вярно, че доста хора не си знаят възможностите на колите и като се нахакат в ситуация, за която наистина си трябва джип, започват да стават едни веселби ...
Но това поне се решава лесно, нали и за това са разходките ;)

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 18 окт 2012 11:07

tef4o написа:Чисто любопитство ... колко точно лесно се чупи предния мост на Витарата в стоков вид? :) Ясно, че като се поулиса човек с тунингам не само моста, ами и доста други неща могат да станат на мармалад. Доколкото схванах въпроса в началото на темата, колата ще се кара основно ОНроуд, което не предразполага нито към 31" каймани, нито към двуметрови скокове по трапове и баири. Та предния мост си мисля, че ще издържи, с все биалетките.
Знам, че повечето хора тук отдавна са забравили как изглежда Витарата без тунинг, но ... :)

Относно повдигнатия въпрос "... как да си кара Витарата..." - тук вече е наистина интересно. Миналия ден разходих на едно приятелче късата база, горкия на 2-3 места се беше отписал и после остана мноооого изненадан, че въобще и изобщо сме минали от там. А самия факт, че колата си мина само на задно и без напъване, трябва да ви говори достатъчно за "трудността" на терена. Вярно, че доста хора не си знаят възможностите на колите и като се нахакат в ситуация, за която наистина си трябва джип, започват да стават едни веселби ...
Но това поне се решава лесно, нали и за това са разходките ;)
От лични наблюдения на Витарата не и трябва нищо повече от средно агресивни гуми/не говорим за Каймани ,а за средностатитстически кални гуми/ и отлепяне на някое предно колело при изкачване на баир с повечко гас.Никакъв лифт и никакви Каймани не и трябват :no:
Обикновено се пука леглото на лагера на входа на полуоската в предния диф/май е от алуминиева отливка-не съм съвсем сигурен/,или чупи каре,а по-тежките случаи са стигали и до трошене на корпуса на опашката където влиза предния кардан :o /за пример е тази на Антон от Сливен-Antiroad/
Разбира се,колкото по-агресивни гуми се слагат,толкова и трошенето е по-сигурно,но и с не дотам агресивни си е често явление!
Като противодействие най-масово народа подменя стандартния преден диф с такъв ог чугун/май от 2.5 бензин е въпросния/,но в стоковия си вид...това е положението!
Дори не се изисква и да правиш издевателства или някакъв супер хард терен,а просто да се позасилиш малко повечко в стремежа си да изкатериш някое стръмно баирче с малко повечко гас от необходимото....Разбира се,не се случва задължително всеки път,но процента на трошенето по този начин е доста голям... ;)
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
v69
Модератор
Регистриран: 01 апр 2009 21:26
ime: Виктор
МПС: Тойота Ярис

Непрочетено мнение от v69 » 18 окт 2012 17:14

Човека зададе лек въпрос, ама вътрешнофорумните отношения развиха темата в друга посока. Най-добре за Витарите можеше да се изкаже Белата, но на човека не са му нужни чак такива задълбавания във Витарските проблеми. Достатъчно е да се споменът основните плюсове и минуси на Сузукитата и какви "подводни камъни" могат да го очакват. Любашки спомена за проблема с главите на V16 и нещата тръгнаха на зле. В поткрепа на Любашки ще кажа, че когато с Иван Попов оглеждахме моята Витара при покупката и, един от основните плюсове които спомена той беше точно за това, че тя е с V8 защото другите (V16) често пукали главите. Ако и И.П. не разбира от Витари... Това, че Сатаната не е имал такъв проблем е само добре за него, но това не значи, че той не съществува. Предлагам на колегата да следи темите за организирани разходки и да се включи, така най-добре ще види що за животно е Витарата и ще може да си направи изводите сам.

Поздрави!
НЕ КАРАЙТЕ СЛЕД БЕЛАТА, ОТ ТАМ НЕ МОЖЕ ДА СЕ МИНЕ !!!

Потребителски аватар
SaTaNaTa_83_stz
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 28 юни 2009 15:50
ime: Живко
МПС: Suzuki Vitara 1,6 16V ДБ. Turbo!!!
Peugeot 306 1.9D

Непрочетено мнение от SaTaNaTa_83_stz » 19 окт 2012 19:19

v69 написа:Човека зададе лек въпрос, ама вътрешнофорумните отношения развиха темата в друга посока. Най-добре за Витарите можеше да се изкаже Белата, но на човека не са му нужни чак такива задълбавания във Витарските проблеми. Достатъчно е да се споменът основните плюсове и минуси на Сузукитата и какви "подводни камъни" могат да го очакват. Любашки спомена за проблема с главите на V16 и нещата тръгнаха на зле. В поткрепа на Любашки ще кажа, че когато с Иван Попов оглеждахме моята Витара при покупката и, един от основните плюсове които спомена той беше точно за това, че тя е с V8 защото другите (V16) често пукали главите. Ако и И.П. не разбира от Витари... Това, че Сатаната не е имал такъв проблем е само добре за него, но това не значи, че той не съществува. Предлагам на колегата да следи темите за организирани разходки и да се включи, така най-добре ще види що за животно е Витарата и ще може да си направи изводите сам.

Поздрави!
Колега,не че само аз нямам такъв проблем,лошото е че имам познати с същия мотор и да поясня НЕ V16 а 16V се пише 4-ма на брой и никой е нямал проблеми с пукната глава.Ама в крайна сметка всеки си решава кое какво е.Това ми е последното мнение в тази тема лека вечер от мен.
ЛОВЪТ Е НАУКА, А НЕ НАСЛУКА!

djipa
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 10 яну 2012 21:44

Непрочетено мнение от djipa » 19 окт 2012 22:34

Придържам се към темата,но не съм аз човека с флууда тук.
На Витарите до 98-ма година,предния мост е от алуминиева сплав.
Любо е прав(но позна без да иска или е чул от някой) ,потвърждавам(от личен опит),че слабото място е ухото,на диференциала(Гаргата е свидетел при негов познат отидохме да го оправя)
И това счупване става най-често при удар (падане/скок) на предницата,при работещо предно предаване.
А за калните гуми особено с по агресивна шарка(като каймана) и повече газ ...питайте Колю от Мъглиж,той знае най-добре какво следва! Но за другите уж минуси споменати до тук, не съм съгласен,особено от хора които не са имали или карали Витара.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 20 окт 2012 10:59

djipa написа:Придържам се към темата,но не съм аз човека с флууда тук.
На Витарите до 98-ма година,предния мост е от алуминиева сплав.
Любо е прав(но позна без да иска или е чул от някой) ,потвърждавам(от личен опит),че слабото място е ухото,на диференциала(Гаргата е свидетел при негов познат отидохме да го оправя)
И това счупване става най-често при удар (падане/скок) на предницата,при работещо предно предаване.
А за калните гуми особено с по агресивна шарка(като каймана) и повече газ ...питайте Колю от Мъглиж,той знае най-добре какво следва! Но за другите уж минуси споменати до тук, не съм съгласен,особено от хора които не са имали или карали Витара.
Мишо...не съм познал ;) ,а съм присъствал на няколко счупвания на дифа лично ,а дори на едно/на Витарата на Танко/ и при разглобяването.Присъствал съм обаче и нахвърляне на водите на 16V...с диагноза след разглобяването пукната глава/това е свързано с личния ми опит на живо/,а отделно в работата ми съм имал не веднъж случаи на този проблем и то подчертавам само и единствено на 16v...на 8V нито веднъж/дори и не съм чувал да има такива с пукнати глави и затова писах и по-горе,че малко ме съмнява 8V да не се карат и от мундари!!!/
Бившия ми джип Патрола с 2.8тд се слави като мотор ,който пука много често глави.Преди 4-5години един потребител в СФ/Чуров от Варна-собственик на Патрол/ писа на един колега,че тук във форума има едва няколко Патрола без да са сменяли глава.Ами...единия от тях беше моя,и не само това и до ден днешен си кара с оригиналната глава без проблем,но това далеч не означава ,че модела го няма този проблем с пукането на главите!
Просто аз исках да наблегна повече на това,че се иска една доза внимание при експоатацията на Витара 16V,отколкото на 8V...защото имат склоността да пукат глави!
Това е!
П.П.А за други минуси освен малкото купе и малкия багажник /сега остана и това да го отрече някой, или пък да иска да си ги мерим или нещо подобно :o /аз не съм споменавал ,а и не смятам че има такива.
Като обобщение на всичко написано до тук по темата ще кажа само едно.
Витарата е един чудесен малък джип и според нуждите за експоатацията му си върши перфектна работа.За колегата той е чудесен избор,само и единствено той трябва да се съобрази при експоатацията му с всичко написано до тук/при избора на мотор и при начина на каране по черно/.
Според моето скромно мнение,каквото и да вземе колегата при споменатите условия на използването на този джип,той ще му върши идеална работа.Всичко останало е въпрос на личен избор!
Това е и моето последно мнение в тази тема,че много се разводни ,а и се опасявам да не прерасне в излишни пъчения и безплодни доказвания.
Фактите са изложени...нека човека да решава и да ни зарадва скоро с темичка за нова придобивка тук!
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
Bakalov
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 07 фев 2010 13:37
ime: Живко Бакалов
МПС: NISSAN PATROL Y60

Непрочетено мнение от Bakalov » 20 окт 2012 17:54

Моето скромно мнение е ,че Витарата като всекидневна и за леки разходки е перфектния автомобил , но окомплектована с мотор 8V , който е най безпроблемния двигател . За хард разходки или състезания категорично не става заради независимото окачване , слабия бензинов мотор с малък въртящ момент, малкия клиренс и невъзможността да и се поставят по големи гуми от 31" у, изобщо факторите са много . Факт е , че на нито едно тежко трофи няма стокова Витара / даже и за преработените е много тежко камо ли да вземе по предно място / говори красноречиво за издръжливоста и надежността на Витарата .
Nissan Patrol GR Y60 0887938090 0897232967
Ние можещите(пилотите),водени от незнаещите(навигаторите),правим всичко за кефа на неблагодарните(публиката)
ВЕРЕЯ ТРОФИ 2015 / VEREYA TROPHY 2015

Отговори

Върни се в “ПРЕДСТАВЯНЕ И СРАВНЕНИЕ НА МАРКИТЕ ДЖИПОВЕ И ТЯХНОТО ОБОРУДВАНЕ”