фронтера или чероки

СНИМКИ НА ДЖИПКИТЕ И ОБОРУДВАНЕТО ИМ
bai ivan
Регистриран: 29 юни 2011 17:44
МПС: фиат мареа

фронтера или чероки

Непрочетено мнение от bai ivan » 29 юни 2011 19:10

Здравейте нов съм във форума.Предстои ми смяна на автомобила с джип рових доста и не намерих сравнение между опел фонтера и чероки. автомобила ще се използва като семеен през по голямата част от годината и за лов през сезона предимно в тракийската низина по черни пътища и доста рядко в средна гора пак по пътища. Интересува ме кои от 2-та ще е по подходящ. става дума за дизел.чероки 2.1тд.или фронтера отново дизел.Намирам си нафта и не ме интересуват бензини.Няма да се вдига и да се слагат големи гуми

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Re: фронтера или чероки

Непрочетено мнение от lubashki777 » 30 юни 2011 07:40

bai ivan написа:Здравейте нов съм във форума.Предстои ми смяна на автомобила с джип рових доста и не намерих сравнение между опел фонтера и чероки. автомобила ще се използва като семеен през по голямата част от годината и за лов през сезона предимно в тракийската низина по черни пътища и доста рядко в средна гора пак по пътища. Интересува ме кои от 2-та ще е по подходящ. става дума за дизел.чероки 2.1тд.или фронтера отново дизел.Намирам си нафта и не ме интересуват бензини.Няма да се вдига и да се слагат големи гуми
Някъде вече го водихме този дебат.... ;)
viewtopic.php?f=17&t=1555
viewtopic.php?f=17&t=1646
Тук има доста инфо за двете марки и дебати!!!
Нито единия нито другия са читави...еле пък с дизелови агрегати!!!
Фронтерата е с много скъпо струващи части,не е от най-здравите джипки,а дизеловите и варианти/2.3тд и 2.5тд-италиански мотор на VM/ меко казано не са за предпочитане.
Черокито не е лоша машина,но...
С 2.1тд-мотора/който е френски,но това да не те подвежда че е лесна работа с частите/идва слаб за килограмите на джипа,това налага каране все на по-високи обороти и практически по-малък ресурс на мотора като пробег.Или иначе казано ,вероятно ще вземеш мотор на края на живота му!
С 2.5тд-мотора/който е италиански на VM/нещата с мощността са по-добре,но....двигателя е някаква трагедия!Наричат го "масларка" поради факта че постоянно тече от някъде масло,много е склонен към прегряване и пукане на глави,а частите му за ремонт са доста скъпи!
До тук си говорим само за моторите,но има и доста други проблемчета по въпросните марки и модификаций автомобили!
В заключение....ако ще се набутваш/а ти вероятно ще го направиш :grin: / моето скромно мнение,че трябва да заложиш на Чероки с 2.1тд мотор,да заведеш на огледа на автомобила някой който разбира от двигатели,за да не попаднеш на съвсем грохнал мотор,разбира се да провериш и всичко останало извън мотора/окачване и най-вече трансмисия-да няма шумове,да включва мазно и безпроблемно скоростите,да работят режимите 4х4 и 4х4бавни и т.н./
П.П.Защо не загледаш някоя Тойота 4runer?Дори и да си вземеш с масовия 2.4 дизелов агрегат,при описани начин на бъдеща експоатация ще ти върши перфектна работа,а машината е по-за предпочитане от въпросните две марки!
Мисля че и ценово е доста близо.... ;)
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Отговори

Върни се в “ПРЕДСТАВЯНЕ И СРАВНЕНИЕ НА МАРКИТЕ ДЖИПОВЕ И ТЯХНОТО ОБОРУДВАНЕ”