Кой с какво масло кара?

СНИМКИ НА ДЖИПКИТЕ И ОБОРУДВАНЕТО ИМ
Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Кой с какво масло кара?

Непрочетено мнение от marinhaker » 12 юни 2011 23:10

Реших да пусна тази тема защото е много важна като информация за маслата с които караме. Който има желание може да сподели впечатленията си от маслото с което кара джипката си.

На моята Тойота маслата са:

В задният диф съм със
MOTUL Gear FF Competition 75W-140
Изображение
ето и инфо за него
100% биосинтетично естерно масло за състезателни трансмисии. Подходящо за синхронизирани и несинхронизирани, dog-box и секвенциални скоростни
кутии, със или без вградени шпер-диференциали, хипоидни предавки, раздатъчни кутии работещи при екстремален товар и ниски обороти или умерен
товар и много високи обороти. Използва се във всякакви видове автомобилни състезания. Изключителна температурна устойчивост, 0% загуба на
вискозитет (0% SHEAR LOSS), притежава противопенни и антикорозионни свойства. Отлична течливост при ниски температури (до -45 градуса) и
стабилен вискозитет при температури до 200 градуса. Намалява шума и вибрациите, улеснява включването на предавките.
Стандарти: API GL5+ - надвишава всички съществуващи стандарти
Сертифицирано за: Mugen 24h, Le Mans 24h, Japan GT, Hewland, X-Track
Скоростна и раздатъчна кутия
MOTUL Motylgear 75W-90
Изображение
ето и инфо за него
Техносинтетично® трансмисионно масло за скоростни кутии и диференциали без блокаж. Съдържа естерни добавки и се препоръчва специално за
твърди или шумни скоростни кутии. Притежава отлична течливост при ниски температури и висока устойчивост при високи. Силни антикорозионни и
противопенни свойства.
Стандарти: API GL4 и GL5 / MIL-L-2105D
В предният диф
WOLF 80W90
Изображение
Ето и инфо за него
Широко приложимо трансмисионно масло за скоростни кутии и диференциали за всички автомобили. Превъзходна защита срещу механични и корозивни повреди
API GL 5 - MIL-L-2105 С,О
W дигателя съм със
WOLF 10W40
Изображение
Ето и инфо за него
Синтетично моторно масло за оптимална защита при шофиране.
Подходящо за бензинови и дизелови двигатели за леки автомобили:
с директно впръскване, турбо или многоклапанни.
Специално пригоден за модерни дизелови двигатели с директно впръскване.
За в бъдеще мисля да сменя маслото на предният диф с това:
MOTUL Gearbox 80W-90
Изображение
Ето и инфо
Минерално трансмисионно масло за скоростни кутии и диференциали без блокаж, подсилено с MoS2 (Молибденов бисулфат). Много висока
издръжливост на големи налягания, притежава противопенни, износоустойчиви и антикорозионни свойства.
Стандарти: API GL4 и GL5 / MIL-L-2105D
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Re: Кой с какво масло кара?

Непрочетено мнение от lubashki777 » 13 юни 2011 07:37

Аз навсякъде съм с гореописания Wolf!
В ДВГ-то съм с 10W40,в ск. к-я с 75w90 ,а в преден и заден диф с 80w90!
Раздатката/която Марин е пропуснал,сигурно щото не знае че и там се налива масло... :lol: / съм със маслото с което и купих джипа.Предния собственик твърдеше тогава,че е дал над 500лв. за масла от Castrol по трансмисията,но във времето от въпросните масла остана само не сменено това в раздатката.Значи там е /ако може да се вярва на продавача на Нисана/ Castrol 75w90!
Това е от мен!
П.П.Ако се наложи смяна на маслото в раздатката,ще му сложа Wolf 75w90,защото се доказа като едно добро масло на добра цена!
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 13 юни 2011 08:09

Писал съм я на второ място със скоростната кутия!!
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
koko_s
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 29 май 2010 12:34
ime: Калоян Тотев
МПС: УАЗ-469

Непрочетено мнение от koko_s » 13 юни 2011 12:10

В двигателя Shell 15w40 седи си горе долу бистро не го бара за сега да чукна на дърво
В мостове раздатка скоростна секторна кутия EP90 наливно евтино не ме бърка да го сменям след газене във вода

benigi
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 14 май 2009 12:47

Непрочетено мнение от benigi » 13 юни 2011 22:58

В двигателя Старо масло от колегите ,без значение дали е бензин ,дизел .А за дифа каквото има + малко вода и си върви няма да казвам марката да не правя реклама

Потребителски аватар
gargata72
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 11 окт 2010 18:16
ime: ДИЯН ДИНЕВ
МПС: SUZUKI VITARA

Непрочетено мнение от gargata72 » 13 юни 2011 23:18

Маитапа на страни . утре ще купувам за ГАРГАМОБИЛА какво да взема на прилична цена .
ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО , НО СИГУРНО.

benigi
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 14 май 2009 12:47

Непрочетено мнение от benigi » 13 юни 2011 23:21

Имам събрано не се набутвай

Потребителски аватар
SaTaNaTa_83_stz
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 28 юни 2009 15:50
ime: Живко
МПС: Suzuki Vitara 1,6 16V ДБ. Turbo!!!
Peugeot 306 1.9D

Непрочетено мнение от SaTaNaTa_83_stz » 13 юни 2011 23:49

gargata72 написа:Маитапа на страни . утре ще купувам за ГАРГАМОБИЛА какво да взема на прилична цена .
"Гаргамобил" 10W40 :lol:
ЛОВЪТ Е НАУКА, А НЕ НАСЛУКА!

Отговори

Върни се в “ПРЕДСТАВЯНЕ И СРАВНЕНИЕ НА МАРКИТЕ ДЖИПОВЕ И ТЯХНОТО ОБОРУДВАНЕ”