Дата и час: 19 Фев 2018 08:39

Страница 13 от 13 [ 185 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Новата спътница
Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Фев 2018 10:44 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
marinhaker написа:
Постига се супер комфорт независимо от това какво си сложил в багажника, но допълнителни агрегати (компресор.........и тн.) все си мисля, за ниски температури като се получи конденз във вътрешността как ше сработват.....
Аз допълнителни агрегати няма да инсталирам, точно поради същата причина - не искам да комплицирам излишно нещата. Мисля да направя нещата по най-простия възможен начин - два изведени вентила някъде (по един за всяка възглавница) и с външен компресор си ги настройвам на каквото налягане ми е удобно.
Какво имаш предвид под конденз, Марински? Това, че при работата си възглавниците ще се заряват и след това след спиране на джипа, когато околната температура е ниска, ще се образува конденз вътре във възлавницата? Не съм се замислял за такъв сценарий и никъде не съм го срещал някъде да е споменат като някакъв минус... Нали много джипове, бусове, кемпери, камиони са със заводско такова решение на окачването?

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Фев 2018 21:34 
БAШ ОФРОУДЪР

След последната обстойна проверка на колата, отзад за смяна са едни тампончета на ухото на биалетките и пружини Засега тампоните на надлъжните щанги няма да се пипат. Не така обаче стоят нещата отпред. Единият вътрешен накрайник е заминал, и 4-те шарнира. Неприятната новина е, че тойотските шарнири вървят само барабар с носачите. И цифрата от Люцкан се връзва на около 750лв от едната страна за горен и долен носач :(

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Фев 2018 09:15 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
pegasoto написа:
Аз допълнителни агрегати няма да инсталирам, точно поради същата причина - не искам да комплицирам излишно нещата. Мисля да направя нещата по най-простия възможен начин - два изведени вентила някъде (по един за всяка възглавница) и с външен компресор си ги настройвам на каквото налягане ми е удобно.
Какво имаш предвид под конденз, Марински? Това, че при работата си възглавниците ще се заряват и след това след спиране на джипа, когато околната температура е ниска, ще се образува конденз вътре във възлавницата? Не съм се замислял за такъв сценарий и никъде не съм го срещал някъде да е споменат като някакъв минус... Нали много джипове, бусове, кемпери, камиони са със заводско такова решение на окачването?

Здравей Иво, при рязка смяна на температурата и при нагнетяване на по влажен въздух от компресора предполагам, че се получава проблема. Наистина не е споменато никъде, но това не означава, че не може да се появи или не се е появявал а не е забелязан ;) За съжаление все не ми остава време да направя подобен експеримент в гаража за да докажа тезата си! Според мен страда най вече устойчивостта и ресурса на възглавницата (не съм видял руснаците да имат монтирани при техните експедиции).

pegasoto написа:
След последната обстойна проверка на колата, отзад за смяна са едни тампончета на ухото на биалетките и пружини Засега тампоните на надлъжните щанги няма да се пипат. Не така обаче стоят нещата отпред. Единият вътрешен накрайник е заминал, и 4-те шарнира. Неприятната новина е, че тойотските шарнири вървят само барабар с носачите. И цифрата от Люцкан се връзва на около 750лв от едната страна за горен и долен носач :(

Ха сега де, окачването по спомен е подобно на моето, но шарнира си е отделен от носача

Изображение

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Фев 2018 01:16 
БAШ ОФРОУДЪР

Ти хубаво ме обнадежди, ама... Поразрових се, викам си, дано Люцкан да е сбъркал, ама нъцки :(

горния носач:
Изображение

и долния:
Изображение

Само тампоните са сменяеми.
В нета се продават шарнири отделно от носача. Според описанието са еднакви за доста от Тойотите:

LEXUS LX470 UZJ100 1998-2007
TOYOTA 4-RUNNER GRN21#/KZN215/UZN21# 2002-2009
TOYOTA FJ CRUISER GSJ15 2006-
TOYOTA LAND CRUISER 100 HDJ101/UZJ100 1998-2007
TOYOTA LAND CRUISER PRADO 120 GRJ12#/KDJ12#/RZJ12#/TRJ12#/VZJ12# 2002-2009

Ще поумувам още няколко дена дали да стрелям малко на сляпо и да поръчам само шарнири, които евентуално да не фитнат...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Фев 2018 08:23 
Модератор
Аватар

Дай ми рамата на Тойотата да проверя и аз, че...накрая да не излезе, че във вода газиш...а жаден ходиш... ;)

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 13 от 13 [ 185 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13