Дата и час: 18 Юни 2018 12:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Събирам мнения за избор на лебедка ?
Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Мар 2015 17:30 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

МПС: Mitsubishi Pajero 2.8TD
Мисля да слагам лебедка на pajero то ми и избора ми зависи от цената . Първо да кажа че няма да се ползва често само ако се наложи някъде да се дръпна да има такава опция .

Чета тази тема за лебедки PowerWinch :

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=194193

По точно за този модел
Цитат:
PW12000 - 5443 kg., НАЙ-ПРОДАВАНИЯ МОДЕЛ НА ФИРМАТА - лебедка със стоманено въже;(12V и 24V) - цена 590 лв.

Заслужава ли си ?

Или да събирам малко повече пари и да взема от Евгени :

13000 apach12V -799лв

http://forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381
МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
 Профил  

Заглавие: Re: Събирам мнения за избор на лебедка ?
Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Мар 2015 22:24 
Член на Офроуд клуб Стара Загора
Аватар

Име: гошо
Да се включа и аз.Днес ходих при Евгени на оглед за лебедка щото и аз реших да слагам на витарата тези цени дето ги има в софииския форум са изгодни, но аз мисля да заложа на тестваното от Евгени, доста от нашите карат с такива лебедки и засега няма дертове аз мисля да слагам 8000лв.ще ми е достатъчна

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Мар 2015 07:55 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
И аз карам с на Евгени, за сега нямам никакви грижи!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Мар 2015 08:34 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Господин
Лебедките на Евгени са с доказан профил на работа.
Не се лъжете от евтините предложения на пазара.
След покупка на боклук, разбираш, че си прецакан, както на полеви условия, така и във финансово отношение.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Мар 2015 09:16 
Модератор
Аватар

Присъединявам се към мнението за лебедките на Евгени.Само положителни отзиви.Моята също е такава, но нямам много преки наблюдения, защото почти не съм я използвал.
П.П.Прочети внимателно как се определя колко голяма лебедка ти трябва.Знам за максимата на Мечо Пух "колкото повече...толкова повече", но по-голямата лебедка също така и теже повече, а при по-рядка употреба ще мъкнеш едни излишни килограми точно на носа на джипа с всичките отрицателни последствия от това!
Та остави ги тези глупости за това, как най-голямата и най-мощната се избирала...Това са обикновено изказвания на хора, които ...е хайде да го кажа по-нежно ...не съвсем в час!
Лебедка се избира като мощност смятайки два пъти тонажа на джипа на който ще се слага и...се слага отгоре малко закръгляне.
На стария джип/Нисан Патрол/, който беше и най-тежкия от всички джипове в Ст. Загора от нашите, 5 години съм ползвал 9.5либри лебедка на Т-Макс без да съм изпитвал никога липса на мощност.А дърпането не е било от време на време...бяха години, когато ходихме и зорлем затъвахме до вратите в реки, и блата, влячил съм с нея колеги в коловози по над половин метър , като съм ги тътрил по корем с метри/повечето помнят коловозите около Раднево/.За усилване на мощността на лебедката, ако ти потрябва се използват полиспасти, което е много по-ефективно от колкото да слагаш излишно по-голяма лебедка!
Та така...
Поздрави!

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]