Дата и час: 18 Юни 2018 12:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 22 [ 321 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Експедиционна подготовка на NISSAN TERRANO TDi
Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Дек 2011 07:09 
Модератор
Аватар

Име: Виктор
МПС: Тойота Ярис
Любашки, от къде мислиш да я подхванеш? :)

Заглавие: Re: Експедиционна подготовка на NISSAN TERRANO TDi
Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Дек 2011 10:19 
Модератор
Аватар

v69 написа:
Любашки, от къде мислиш да я подхванеш? :)

Ха ха ха... :lol: :lol: :lol: утрепа ме!!!
Чакай бре...още номера няма...
Подготовка експедиционна ще има разбира се.автомобила съм го избирал,точно да ми върши работа за тази цел.
Трябва само да подредя приоритетие/т.е. кое по-важно от другото/,че ми се иска и това и онова и другото да направя изведнъж...а това няма как да стане в днешното финансово положение!
Като начало мисля че нещата по важност ги степенувам така:
1. смяна на предните външни маншони/скъсани са и двата,но каретата за сега са здрави/
2.Смяна на филтри и масла-т.е. обслужване/ангренаж няма да се сменя,защото просто няма такъв.Мотора не е дори с верига,а е направо със зъбни колелета :idea: /
3.Следва повдигане на автомобила/на някой може да му изглежда че това действие трябва да е по-назад в списъка,но...за да се сложи подходящия размер гуми трябва първо да се понадигне машината/
Самото повдигане ще е в някакви нормални граници....просто за да мога да вкарам спокойно 31-ци гуми
4.Следват гуми-умувам още какви да са :hmm: Размера е ясен,но въпроса с шарката и типа на гумата все още стои.Хубавото в случая е че имам време да мисля!
6.Монтаж на надлъжни багажни рейки на покрива,че няма да мога да си нося покривната палатка
Тук има един проблем...първо,че за монтажа ще трябва да пробивам покрива/една болезнена за мен операция/ ,и второ трябва отдолу на местата където ще се захващат рейките да се подсили с някакви допълнителни планки,че иначе им дават малка товароносимост.Цялата процедура ще е свързана и със сваляне на тапицерията на тавана :o ...а бе голяма кушия ...
7. Ще умувам как най-малко да разваля визията и оргиналното състояние на автомобила,за да направя места за повдигане с Хай Лифт
Предната броня не е проблем,ама задната....ще видим.. :hmm:
8.Монтаж на шнорхел
9.Изработка на задължителните чекмеджета в багажния отсек
10. Монтаж на допълнително отопление в купето-може би под формата на някоя печка Вебасто/дори и суха/
11.Монтаж на лебедка-поне предна... :grin:
12. Монтаж на външно осветление,което да ми осветява отзад/под формата на халогени или някакви други фарчета на покрива или нещо подобно/
13.Монтаж на парктроник/дори това хич и не е на 13-то място а някъде в началото,защото задницата е доста навирена и трудно се определя колко място има зад теб.При оскъдното място за паркиране в града си е направо необходимост/
Ами това е за сега...плана.. :)
Ще видим още колко неща ще ми щукнат в процеса на преобразуване... :hmm:
Поздрави!
П.П.Хаха....филма ще е многосериен...Още не съм си написал мнението и вече започнах да се сещам и за пропуснати точки от плана.Една от тях е...чип-тунинг Стойността му е около 200-300лв ,но машината ставаот 125 на 145 к.с. и нещата рязко се променят!!!Започва да върви още по ненормално, в същото време да гори по-малко... :idea:
Е хайде стига толкова,че се размечтах точно преди нова година...Ще видим какво ще стане!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Дек 2011 11:03 
Модератор
Аватар

Име: Славин
lubashki777 написа:
Е хайде стига толкова,че се размечтах точно преди нова година...Ще видим какво ще стане!

Точно пък е момента да ти пожелаем да ти се сбъднат всичките изброени точки през следващата година и най-вече да си жив и здрав да се радваш на промените!

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Дек 2011 11:12 
Offroad Фен
Аватар

Име: Стефан
МПС: Canon 450D
Раница за него - Mazda 3
Любо, да ти кажа аз бих оправил чипа веднага след маслата... Имам опит с моята кола и разликата е много приятна. Карам я така повече от 50 000 километра и няма за сега никакъв проблем по двигателя. Единствен минус е, че припушването при ускорение се увеличи, но пак е в много приемливи граници.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Дек 2011 12:51 
ОФРОУДЪР

МПС: Toyota hilux surf 3,0
Пожелавам ти да се справиш бързо със заложените промени.Дано да има бюджет, че то най вече от това зависи!!!
Ще следя с интерес.
Поздрави и успех! Весело посрещане на новата 2012г.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Дек 2011 16:39 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Милен
Любо добър план,харесва ми! Пожелавам ти през новата година да реализираш всичко което си замислил! :santasmiley:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Дек 2011 18:49 
Член на Офроуд клуб Стара Загора
Аватар

Име: гошо
Любо, радвам се, че си намерил подходящата машина за теб и нека през новата година реализираш всичките си мечти!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Яну 2012 11:30 
Модератор
Аватар

Благодаря приятели!
Надявам се,ако не всичко,то поне една голяма част да отхвърля през 20012г.
Chertoianov написа:
Любо, да ти кажа аз бих оправил чипа веднага след маслата... Имам опит с моята кола и разликата е много приятна. Карам я така повече от 50 000 километра и няма за сега никакъв проблем по двигателя. Единствен минус е, че припушването при ускорение се увеличи, но пак е в много приемливи граници.

Стефко...сподели къде си го правил,на какви пари.Разхода казват ,че падал след подобна интервенция...вярно ли е това :hmm:
Поздрави на всички!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Яну 2012 16:16 
Offroad Фен
Аватар

Раница за него - Mazda 3
lubashki777 написа:
...
Стефко...сподели къде си го правил,на какви пари.Разхода казват ,че падал след подобна интервенция...вярно ли е това :hmm:
Поздрави на всички!

Нарочно питах и разбрах, че твоят двигател не е комънрейл. Моята кола е с такъв и опита ми е с него, разбира се. Но ще ти разкажа.
Докато проучвах стана ясно че има два начина. По-евтиния е с т.н. Power Box. Аз съм именно с такъв вариант. Единственото нещо, което прави е да прихваща сигнала за управление на налягането в рейката на бордния компютър, коригира ги спрямо параметрите на двигателя и ги подава към клапана. Така в рейката се създава по-високо от номиналното налягане за съответния режим на двигателя, което води до по-добро разпрашаване на горивото, което пък така гори по-добре. Power Box-а не пипа никакви други настройки, а плюса му може да се махне винаги. Пък и с потенциометрите на кутийката могат да се променя поведението на двигателя, докато улучиш това, което ти трябва. Този вариант обаче е само за комънрейл двигатели, до колкото зная.
Втория начин е пълно ремапване на софтуера на компютъра. Това до колкото зная работи и на двигатели от по-старото поколение. Там вече се задават напълно нови стойности на параметрите за управление на бордния компютър, включително и клапана за управление на налягането в турбината. Аз ползвах услугата на една варненска фирма и когато погледнах набързо намерих това:

Цената е повече от добра, защото когато аз гледах, цените бяха някъде над 1000 лева.

А за разхода... Разхода е според карането. На мен ми трябваше повече мощност, за да я използвам. Ускорението на колата ми се подобри с около 2 секунди до 100 километра (сега с по-агресивни настройки на кутийката съм стигал до 8,6 секунди до 100 км/ч). При, да го наречем, "спортно каране", консумацията на гориво е същата като при непипан двигател, а може и мъничко да се увеличи. Но при нормално, спокойно каране консумацията пада, защото с по-малко гориво се постига същата мощност за плавно ускорение или поддържане на скоростта. Обаче с колко пада, не мога да кажа, но с онази джаджа от една друга тема установих, че при каране на пета със скорост между 80 и 100 моята кола можела да харчи и 4 литра на сто километра.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Яну 2012 17:27 
Offroad Фен
Аватар

Раница за него - Mazda 3
P.S. Всъщност нещото с което не можех да свикна беше турбо-лага. На моята кола е монтирана стандартна турбина, която фабрично се развърташе над 2000 rpm. До достигането им колата се държеше поносимо, но над 2000 оборота все едно получаваше ритник отзад. Макар и доста радващо отначало подобно държание всъщност беше доста неприятно, защото през повечето време се кара на 1500-1800 оборота и ако трябва да се предприеме маневра с по-рязко ускорение се губеше време докато двигателя достигне до оборотите за оптимална работа на турбината. Понякога това бяха едни две-три секунди, които са си важни в доста случаи.
След слагането на кутийката колата започна да се държи много по-добре до 2000 оборота. Мнооого по-добре. Макар и сега да се усеща включването на турбината, ускорението до включването и е много по-добро. Може би си въобразявам, но като че ли компресора започна да работи ефективно от 1800-1900 оборота.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Яну 2012 18:38 
Аватар

на старите мотори също може да се слага power box,имам приятели с обикновен мотор и това нещо струваше около 200-300лв

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Яну 2012 18:55 
Offroad Фен
Аватар

Раница за него - Mazda 3
Значи моята информация е непълна. При комънрейлите пауърбокса прави това, което описах по-горе. При по-старите дизели може би управлява директно помпата, знам ли?!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Яну 2012 19:27 
Аватар

Chertoianov написа:
Значи моята информация е непълна. При комънрейлите пауърбокса прави това, което описах по-горе. При по-старите дизели може би управлява директно помпата, знам ли?!

точно така,при старите мотори се откача буксата на помпата тя влиза в power box са и самия той пък се влючва в помпата,но
да ти кажа незнам тоя приятел как го беше настроил ама бая къдеше и доста вървеше,от нормален мотор голф3 110кн. стана над 140кн. и също както казваш ти има потенциометър за нагласяне това е което знам за него

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Яну 2012 19:46 
Offroad Фен
Аватар

Раница за него - Mazda 3
То дизела на всичко, което е различно от фабричните стойности реагира с пушек...
Моята също започна да пуши една идея повече. Всъщност в един момент пушеше доста и реших, че е от бокса, но после се оказа, че имам пукнат въздуховод между интеркулера и двигателя. След като взех нова част нещата се оправиха.
При мен с бокса от 85 коня към колелата (дават номинална мощност на двигателя 109 к.с.) сега е към 115-120 към колелата (не зная това на каква мощност на двигателя се получава, но производителя на бокса дава стойности между 135 и 140 коня)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Яну 2012 21:43 
Модератор
Аватар

Аз ще разпитам по какъв начин са си чипосали колегите Теранотата в СФ...Говорят ми за 200-300лв.,та много е вероятно Гошето да е прав... :hmm:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 22 [ 321 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]