Дата и час: 21 Ное 2018 17:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 4 от 6 [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Тунинг на раздатка на Витара
Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Май 2011 18:08 
Модератор
Аватар

slavin написа:
lubashki777 написа:
Браво...представянето и било добро и на ниво!!!
Славине...сега следва по веригата да измислиш и по-здрави дифове и полуоски с карета....иначе няма особен смисъл от раздатката!!!
Тя здрава,ама както и ти писа ,а и Иван Попов...всичко покрай нея бушонира от голямото натоварване!
Поздрави!

Бушонира, но неговия двигател е твърде мощен + гуми с диаметър 1м...
Идеята ми е да се доближи 2-ра бавна до предишната 1-ва бавна и да могат да се ползват следващите скорости, които са близко една до друга, а не както е два пъти разликата между 1-ва и 2-ра, а това в никакъв случай не означава повече въртящ момент. Втора бавна сега е 4.83, което е далеч от 6,64 на оригиналната 1-ва бавна. Виж, ако се прекали с гумите пак ще се налага да се ползва 1-ва бавна и тогава ще има проблеми с всякакви бушони, защото тя сега е 9.06, но да не забравяме, че се продава кит при който 1-ва бавна е 15.48...

:o :o :o :o .....и за какво е такова предавателно число бре...???
Освен за зверски гуми и така по-голям клиренс за друго не виждам смисъл,но.....то така или иначе ще изпотроши карета и полуоски....При положение че казваш че сега тунингованата раздатка ако се наложи да се кара на първа бавна и всичко бушонира,то тогава при това предавателно число направо не знам....Сигурно ще дава гас до дупка,а за 5мин. ще измине 1 метър... :lol: :lol: :lol: ....и то ако не се ръзхвърчат дингилите.... :lol: :lol: :lol:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Май 2011 20:13 
Модератор
Аватар

Име: Виктор
МПС: Тойота Ярис
lubashki777 написа:
slavin написа:
че се продава кит при който 1-ва бавна е 15.48...

:o :o :o :o .....и за какво е такова предавателно число бре...???

Ползват ги ония "каменарите", че и те едни гуми таркалят...

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Май 2011 21:27 
Модератор
Аватар

Още един "каменар".

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hl9ceJxxAtk&feature=related[/youtube]

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Май 2011 23:20 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Ще се опитам пак да обясня. Между първа и втора раликата е два пъти, а между втора, трета... разликата е малка. На първа и сега имам мощност, но не усеща пътя и когато превключа на втора не ми стига мощност, защото има голяма разлика, НО ако имам възможността да тръгвам на втора, лесно ще минавам на трета защото разликата е малка.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Май 2011 00:41 
Модератор
Аватар

slavin написа:
Ще се опитам пак да обясня. Между първа и втора раликата е два пъти, а между втора, трета... разликата е малка. На първа и сега имам мощност, но не усеща пътя и когато превключа на втора не ми стига мощност, защото има голяма разлика, НО ако имам възможността да тръгвам на втора, лесно ще минавам на трета защото разликата е малка.

Славине, кажи и размера на гумите при които втора бавна няма достатъчно мощност. От писаното от колеги по форумите, останах с впечатление, че куцо, сляпо и сакато държи да си поръча от твоето изобретение. Изведнъж голям брой хора решиха,че с оригиналната раздатка не е възможно да се кара. Аз съм с 235/75/15 и този проблем го имам, но при много голям и продължителен наклон. При по-голями гуми, като 31-ци и нагоре, ползата е неуспорима. Няма лошо поръчката да е за по-голяма бройка, но дали всички са наясно какво печелат и имат ли нужда от промяна.

Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Май 2011 07:42 
Модератор
Аватар

slavin написа:

Ще си позволя да ви бъзикна за разведряване... ;)
Проблема не е толкова в раздатката.....Проблема е в ...емблемата :lol: :lol: :lol:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Май 2011 08:31 
Модератор
Аватар

v69 написа:
Аз съм с 235/75/15 и този проблем го имам, но при много голям и продължителен наклон. При по-голями гуми, като 31-ци и нагоре, ползата е неуспорима. Няма лошо поръчката да е за по-голяма бройка, но дали всички са наясно какво печелат и имат ли нужда от промяна.

Аз съм със същите гуми и се получава точно при голям и продължителен наклон да не достига мощност на 2-ра бавна. Ако е хлъзгаво и катеря наклон на 1-ва бавна гумите или превъртат или са готови всеки момент да загубят сцепление, защото двигателя не усеща терена. В момента, в който включа на 2-ра изведнъж се усеща как зацепват гумите, но това може да е временно ако наклона ми позволи да продължа на 2-ра, иначе минавам пак на 1-ва и това обикновено води до оставане на място с развъртяни гуми или пъплене буксувайки.
Относно поръчката, както винаги няма да имам финансов интерес, а и за момента конкретно някой да е заявил не се сещам. Отделно тези колела се правят в голям завод и може да не им е интересно да ги правят... Поне ми обещаха до края на месеца да ми дадат цена. Щях да пробвам и на друго място за производство, но виждам в СФ, че се смени темата и май няма интерес, а да поръчам примерно 20комплекта и да си подреждам в шкафа няма смисъл. Шапка свалям на колегата от Враца, който изработи този комплект с универсална фреза. Вярно, че колелата му са сурови и нешлайфани по зъбите, но наистина да се направят на такава машина го умеят единици.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Май 2011 19:19 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

За пореден път показваш, че като захванеш нещо рано или късно го правиш, и то добре! Евала за което 8)
Само не знам кога ще монтираш задния мост :D
slavin написа:
....Аз съм със същите гуми и се получава точно при голям и продължителен наклон да не достига мощност на 2-ра бавна. Ако е хлъзгаво и катеря наклон на 1-ва бавна гумите или превъртат или са готови всеки момент да загубят сцепление, защото двигателя не усеща терена. В момента, в който включа на 2-ра изведнъж се усеща как зацепват гумите, но това може да е временно ако наклона ми позволи да продължа на 2-ра, иначе минавам пак на 1-ва и това обикновено води до оставане на място с развъртяни гуми или пъплене буксувайки......

Това е точна така! Едва ли има някой който не го е забелязал. При мен с 235/75/15 АТ гуми се усеща особено много на сняг и лизгава кал дори и не на много големи наклони. Предполагам с някакви по-агресивни гуми ефекта ще е по слаб, но само гадая!

Славине, реално има ли възможност да се направи новата 2ра бавна да бъде като старата 1ва? Разбрах, че малкото зъбно колело не може да се изработи(или поне не на смислени цени).

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Май 2011 06:58 
Модератор
Аватар

За мераклийте....Не забравяйте,че с новия проект има промяна само и единствено на...бавните скорости!!!
Това означава,че на бързите е немислимо да се използва новата раздатка,за поставяне на някакви мноооого големи гуми!
Ако сложите такива,ще може да ги върти,но само на бавните!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Юни 2011 07:38 
Модератор
Аватар

Оказа се голяма греда да се произведат серийно комплекта зъбни колела. Там където направих първите два комплекта ми поискаха над 500лв. на комплект и разбира се, не очаквах такава цена. Това е по-висока и от тази на колегата от Враца, а уж на по-производителните машини обяснявах, че ще е по-евтино, но все пак говоря за 10-20бр., което е смешно малко за сериозно производство. Като качество на изработка не могат да бъдат сравнявани, но все пак търсим бюджетно решение. Преговарях на още две места и от едното за момента се спряга цена около 250лв на комплект, което мисля, че е приемливо. Първо ще чакам да дадат окончателна цена и после да видим колко човека ще има мераклии, че за няколко бройки на никой не му се прави технология.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Юни 2011 07:42 
Модератор
Аватар

За съжаление винаги е така....За малко бройки цената не е изгодна,а и на производителя не му се занимава... ;)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Юни 2011 13:13 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Тодор
МПС: БМВ E46 и продаден Митсубиши Паджеро
Все пак сме в България,1 са малки заплатите,2 всеки гледа да прекара някой,което е много лошо за по - голямата част от населението,дано Славине да успееш до края с начинанието.
Поздрави

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Яну 2012 16:00 
Модератор
Аватар

От СФ се заформя нова поръчка за комплект зъбни колела. Цената е 250лв на комплект. Ако има мераклии тук да си казват. До сега нямаме забележки от всички 12, които са в употреба няма забележки.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Яну 2012 17:51 
Член на Офроуд клуб Стара Загора
Аватар

Име: Живко
МПС: Suzuki Vitara 1,6 16V ДБ. Turbo!!!
Peugeot 306 1.9D
Аз мисля за едни ама май ще е за следващата поръчка :) да наближи лятото да се опарича ;)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Май 2013 14:09 
Модератор
Аватар

Пак се заформя поръчка за комплекти зъбни колела в СФ. Цената е е 250лв за комплект. Ако има желаещи тук да казват.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 4 от 6 [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]